Uudised » Koondise uudised » Eesti meeskond alustas MM-finaalturniiri ärevust sisaldanud võiduga

Eesti meeste saalihokikoondis alustas Helsingis toimuvat MM-finaalturniiri suure 13:6 (3:0, 7:2, 3:4) võiduga Filipiinide üle. 10:0 edu vahepeal kõigest neljaväravaliseks kahaneda lubanud Eesti meeskonna kasuks viskas viis väravat Tanel Kasenurm, neli lisas Patrik Kareliusson.

Eesti sai mängu kiiresti kontrolli alla, sest Patrik Kareliussoni ja Mathias Einamanni väravatest juhiti 2:0 juba siis, kui mängitud oli 4.32. Avakolmandiku lõpus jõudis sihile Tanel Kasenurm. Filipiinide meeskond koosneb eranditult Rootsi madalamate liigade klubide mängijatest, kelle tase on nii taktikaliselt kui ka tehnilisel korralik, aga rahvusvahelise konkurentsi jaoks siiski veidi toores.

Nii polnud ülearu suur üllatus, et teise periood alguses kaotasid Filipiinid mõneks minutiks distsipliini, mille Eesti võimsaks väravaralliks muundas. Kolmandiku esimese 3 minuti ja 32 sekundi jooksul visati neli väravat ja asuti juhtima 7:0. Kasenurmel oli juba kirjas kübaratrikk ning koondisekarjääri esimese tabamuse sai kirja meeskonna pesamuna Alexander Dahlberg.

34-36. minutil saavutatud väravatega läks Eesti juhtima 10:0, aga kolmandiku lõpus suutsid MM-il debüteerinud Filipiinid visata sel tasemel oma ajaloo esimesed kaks väravat. Viimase kolmandiku eel tegi Eesti viisikutes muudatusi, eesmärgiga mänguaega jaotada ja põhimeestele puhkust anda. See lõi rütmi sassi ning Filipiinid viskasid veel kaks väravat.

Eesti peatreener Risto Lall kasutas time-out'i (saalihokis on võistkonnal mängu käigus õigus üheks mõtlemisajaks) ning tõi rotatsiooni tagasi sealt kolmandiku alguses välja võetud Kareliussoni ja Rasmus Bolanderi. Mäng saadi küll veidi paremini kontrolli alla, aga sellele vaatamata viskasid Filipiinid 51. minutil viienda värava.

53. minutil muutus olukord juba kergelt ähvardavaks, sest Eesti 2-minutilise eemaldamise realiseerisid Filipiinid oma kuuendaks väravaks. Oliver Savi värav 56. minutil viis Eesti 11:6 ette ja maandas ärevuse, et lõpp võib täitsa käest ära minna. Eesti viskas kaks väravat veel ning sai selge, ent hoiatava võidu, mis näitas, et keskendumise kadumise karistavad ära ka MM-i debütandid.

Peatreener Risto Lalli kommentaar:"Esimesed kuus minutit olid väga head. Seejärel tulid sisse väikesed lohakusvead, mille parandamisega saime hakkama. Lõime väravaid juurde ning teine kolmandik oli igati okei. Aga kui viisikutes vahetusi tegime, siis meie jaoks kurikuulsal kombel läks jälle nii, et meeste säästmine ei toimi.

Rütm läks sassi ja Filipiinid said mõne väravaga enesekindlust juurde. Nad ei olnud üldse nii kehvad, kui meie suur algedu näitas. Oskavad mängida küll. Kokkuvõttes meie jaoks MM-i hakatuseks hea õppetund. Mingite hetkedega võib rahul olla ja mingitega absoluutselt mitte. Viisikute koosolekutel on vaja kõvasti tööd teha, see ilmselt aitab."

Eesti meeskonna kasuks tegid skoori: Tanel Kasenurm 5+0, Patrik Kareliusson 4+1, Ken Pähn 0+5, Patrik Markus 1+2, Oliver Savi 1+1, Alexander Dahlberg 1+1, Rasmus Bolander 0+2, Matthias Einamann 1+0, Roman Pass 0+1. Daniel Vaigur tegi väravas 17 tõrjet. Eesti poolelt tunnistati mängu parimaks Ken Pähn.

Eesti meeskond jätkab MM-finaalturniiri pühapäeval, kui kell 14.45 kohtutakse alagrupiturniiri teises voorus Kanadaga, kes oli oma esimeses mängus reedel 9:8 parem Singapurist. Tegemist on võistkonnaga, kes toetub väga palju oma staarmängijale, Kanada passiga soomlasele Valtteri Viitakoskile, kelle koduklubiks Soome kõrgliigas teist kohta hoidev Nokia KrP.

16 koondise osalusel peetavat saalihoki MM-finaalturniiri mängitakse omapärase süsteemi järgi, kus maailma edetabeli põhjal on moodustatud kaks tugevamat (A ja B) ning kaks nõrgemat alagruppi (C ja D).

A- ja B-alagruppide kaks paremat tagavad koha veerandfinaalis, kaks nõrgemat kohtuvad 1/8-finaalides C- ja D-alagruppide kahe paremaga. C- ja D-alagruppide kaks nõrgemat jätkavad mängudega kohtadele 13.-16. Eesti kuulub D-alagruppi koos Kanada, Singapuri ja Filipiinidega.

ERR Sport

PM Sport

LISAINFO

IFF-i Flickr (fotod ilmuvad sinna kohtumise jooksul ja on vabalt kasutamiseks): https://www.flickr.com/photos/iff_floorball/albums