Uudised » Koondise uudised » Koondise peatreener Risto Lall MM-valikturniiri eel

Meeste koondise peatreener Risto Lalli kommentaarid ja vastused MM-valikturniiri eel.

Eeloleval neljapäeval alustab Eesti saalihokikoondis Taanis MM-valikturniiri, mille paremad pääsevad finaalturniirile Soome. Palun kirjelda vastaseid, ootusi ja võimalusi!

"Alagrupivastastest on lähiajaloost tuttav vaid Taani meeskond, kellele Praha MM-il 8 hulka edasipääsu otsustavas kohtumises napilt alla jäime. Seega reedel kell 20 toimuv kohtumine otsustab ilmselt ka alagrupist otse edasipääseja. Neil on maailma üks parimaid väravavahte ning üks mängija ka Rootsi superliigast. Kuna eelmises omavahelises kohtumises olime meie domineeriv pool, mida näitavad ka väravavahi tõrjed (Taanil 40, Eestil 12), siis on oodata põnevat ja tulemust raskesti ettearvatavat kohtumist. Üritame selleks kohtumiseks parimal võimalikul viisil valmis olla.

Suurbritanniaga on Eesti koondis kohtunud küll kahel korral, kuid need mängud jäävad aastatesse 2000 ja 2006. Mõlemal korral võttis Eesti kindlad võidud, vastavalt 6:1 ja 11:3. Tasemelt peaks nad olema võrdsed viimasest kvalifikatsioonist tuttava Belgiaga. Maailmareitingus asub Suurbritannia 28. kohal. Tasemevahe seega ilmselt meie kasuks, kuid lahtiste hõlmadega seda mängu kindlasti mängima minna ei saa.

Islandi saalihokist meil väga palju infot ei ole, maailma reitingus on nad 29. kohal ja tasemelt ilmselt samas klassis Suurbritanniaga. 

Läheme mängima mäng korraga ning ideaalne oleks alagrupis MM-i koht ära kindlustada. Kõik võimalused on meil selleks olemas, et esikoht välja võidelda. Edasipääsu eest saavad mängida omavahelise kohtumise ka kummaski alagrupis teise koha saanud meeskonnad.

Kohamängudes ootab meid seega ilmselt ees kas Rootsi või Poola meeskond. Rootsi vastu on väga raske saada, samas Poolaga on olnud alati punkt-punkti mängud ja kergemat oleks naiivne loota." 

Kuidas on koosseis muutunud võrreldes eelmise tsükliga, kui meeskond pääses 2018 Tallinnas toimunud valikturniirilt edasi Prahas peetud finaalturniirile, kus saadi 10. koht?

"Meeskonnas on kuus mängijat, kes eelmisel MM-il ei osalenud, nendest viis on koondises esmakordselt. Viis uut on Eesti kodusest liigast ning üks Rootsi Allsvenskan’ist (tugevuselt teine liiga). Koondisest lahkunud mängijad on kas teinud saalihokiga lõpparve või panustavad hetkel rohkem muudesse eluvaldkondadesse nagu kool, töö ja perekond."

Taani sõitvas koosseisus on omamoodi huvitav, et koos mängivad vennad Savid (3 meest) ja Ungad (2 meest). Kas uuenenud koosseisus on piisavalt Eestis saalihokihariduse saanud noorema põlvkonna mängijaid?

"See on jah huvitav olukord, et vendasid on koondises rohkem kui üks paar, kindlasti annab see omajagu vürtsi meeskonda. Kahekümnest mängijast kolmteist on saanud saalihoki hariduse Eestis ja mängivad hetkel kõik ka siinses liigas, Ma arvan, et see on meie ala juures täiesti normaalne ja arvestatav number." 

Meeskonnas on endiselt ka väga pühendunult panustanud 6 Eesti passi omavat Rootsi mängijat, kelle vanavanemad on pärit meie kodumaalt. Lisandunud on üks uus mängumees, kes sai värskelt kätte Eesti passi. Kuidas kommenteerid?

"Meil on üks mängija, kes on saanud saalihoki hariduse Soomes ja mängib hetkel Šveitsis ning kuus mängijat Rootsi tugevuselt teisest ning kolmandast liigast. Kõikidel inimestel, kellel on kodakondsus, on võimalik oma riiki esindada ja siin ma takistusi ei näe. Kuigi see, et mängija mängib Rootsi või Soome sarjades ning on saanud saalihoki hariduse välismaal, koondise kohta ei kindlusta. Näiteks jäi seekord meeskonna uks suletuks neljale Soomes või Rootsis pallivale mängijale." 

Kas meeskond on saanud enne valikturniiri piisava ettevalmistuse, et üksmeeles edasipääsu eest võidelda?

"Arvan, et ettevalmistus on hea ja meile on võimaldatud kõik, mida oleme soovinud. Eks alati saab paremini, kuid kuna tegemist on amatöörspordialaga ja meie mängijad elavad ning töötavad erinevates riikides, on pikemaajalisi ja tihedamaid koondise kogunemisi raske organiseerida. Seda arvestades on kuus kontrollkohtumist 2019. aasta sügishooajal suhteliselt hea tulemus."

https://floorball.sport/team/1203577499/

https://sport.postimees.ee/6881810/eesti-koondis-peab-mm-ile-joudmiseks-paasema-mooda-maailma-parimast-varavavahist

https://sport.delfi.ee/news/varia/muu/eesti-koondise-peatreener-meie-vastu-astub-maailma-uks-parimaid-varavavahte?id=88752199

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |