Uudised » Koondise uudised » Eesti võitis Taani 5:3 ja jõudis veerandfinaali

Eesti saalihokikoondis alistas Helsingis jätkuva MM-finaalturniiri 1/8-finaalis Taani 5:3 (0:0, 2:2, 3:1) ning jõudis ajaloos viiendat korda veerandfinaali, kus neljapäeval on vastaseks kahe eelmise MM-i pronksimeeskond Šveits.

Eesti kvalifitseerus 1/8-finaali D-alagrupi võitjana ja Taani B-alagrupi neljanda koha omanikuna, sest MM-i süsteem näeb ette duellid kahe tugevama alagrupi (A ja B) kahe viimase ja kahe nõrgema alagrupi (C ja D) kaks esimese vahel.

Taaniga on Eesti viimaste aastate jooksul kohtunud sageli ning matšid on alati olnud pingelised. 2014. aasta MM-i 7. koha matšis kaotati 2:7. 2016. aasta kodusel MM-valikturniiril võideti 7:2, aga sama aasta lõpus toimunud MM-il saadi 5. koha matšile pääsemise otsustanud kohtumises lisaajal valus 5:6 kaotus.

Ka kaks eelmist kohtumist Taaniga olid Eesti jaoks halbade mälestustega, sest 2018. aasta MM-i 1/8-finaalis tuli vastu võtta 2:3 kaotus ning käimasoleva MM-i valikturniiril 2020. aasta alguses oli tulemuseks 6:6 viik, mis Taanile sobis, aga Eesti meeskonnale mitte. Tänase 5:3 võiduga saadi nende allajäämiste eest magus revanš.

Taani asus kohtumist 24. minutil juhtima, aga Artur Okruzko viigistas ja Oliver Savi viis Eesti 35. minutil juhtima. Taanil õnnestus kaks sekundit enne teise kolmandiku lõppu viigistada, aga vaheajalt naasmine õnnestus paremini Eestil. Tanel Kasenurme 48. ja Patrik Markuse 50. minuti tabamustest asuti 4:2 juhtima.

Eesti tõmbus kohtumise lõpusirgel kaitsesse, kus peeti edukalt vastu. Väravasuul tegi head tööd Rainer Kalde. Taani võttis kaks ja pool minutit enne lõppu mõtlemisaja ning asendas väravavahi kuuenda väljakumängijaga. Eesti kaitse pidas vastu ka sellele valule ning 1.37 enne sireeni saatis Patrik Kareliusson palli 30 meetri kauguselt valveta Taani väravasse. Viimasel minutil viskas Taani küll ühe värava tagasi, aga 5:3 võit kuulus Eestile.

Peatreeneri Risto Lalli kommentaar pärast võitu: "Kohtumise esimesed 10 minutit olime väga ettevaatlikud ja julgusest jäi puudu, aga seejärel saime kenasti mängu sisse. Teisel kolmandikul läks vastane küll väga heast viskest juhtima, aga saime initsiatiivi tagasi ega andnudki seda enam käest. Viimasel kolmandikul Taani väsis. Meil oli energiat rohkem ja tunnet, et võime kaotada, ei tekkinudki.

Taani ja meie esiviisikute tase on suhteliselt sarnane, aga meie teine ja kolmas viisik mängisid täna vastase selgelt üle. Sellest oli väga palju abi. Ning muidugi tulid kasuks need lähiajaloo duellid Taaniga, kus olime saanud mitu kibedat kaotust. Näitamise tahe just selle vastase vastu oli meeskonnas väga suur. Olime mänguks hästi valmis."

Eesti resultatiivsus: Patrik Kareliusson 1+1, Roman Pass 0+2, Artur Okruzko 1+0, Oliver Savi 1+0, Tanel Kasenurm 1+0, Patrik Markus 1+0, Alexander Dahlberg 0+1, Rasmus Bolander 0+1. Rainer Kalde tegi Eesti väravasuul 17 tõrjet. Meeskonna parimaks tunnistati 101. A-maavõistluse pidanud koondise kapten Pass.

MM-i veerandfinaali jõudis Eesti koondis viiendat korda. Varem on sinna edenetud 2008., 2010., 2014. ja 2016. aastal. Parimaks tulemuseks on 2010. aasta MM-il saavutatud 7. koht.

Šveits on maailma meeste saalihokihierarhias ajalooliselt Rootsi ja Soome järel riik nr 3. Nad on võitnud ühe MM-hõbeda (1998) ning seitse MM-pronksi (sealhulgas eelmisest seitsmest viis). Eesti on varem Šveitsiga kohtunud 7 korda ja alati kaotanud. Viimati oldi vastamisi 2016. aasta MM-i alagrupimatšis, kui Šveits võitis 8:4.

Peatreener Risto Lall veerandfinaalist: "Variant on alati. Peame targalt mängima ja nende nõrgad kohad ära kasutama. Šveits on liikuv meeskond, kes armastab väljakul väga palju ja väga kiiresti joosta. Järelikult peame tempo alla suruma ja olema kaitses tähelepanelikud. Siis on kõik võimalik."

Šveits - Eesti veerandfinaal mängitakse Helsingis neljapäeval kell 15.30.

Delfi Sport

PM Sport

ERR Sport

ÕL Sport

LISAINFO

Eesti - Taani kohtumise galerii Rahvusvahelise Saalihokiliidu (IFF) Flickris (fotod vabalt kasutamiseks): https://www.flickr.com/photos/iff_floorball/albums/72157720217142341

Eesti - Taani mäng täispikkuses järelvaadatav: https://www.youtube.com/watch?v=zNyOg12uj74

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |