Uudised » Koondise uudised » Tagasivaade MM- finaalturniirile

 

Eesti meeskonna 9. koht on tasemelt kesk- ehk tavapärane tulemus. Parema tulemuse saavutamiseks jäi puudu õnnest ja halvemast päästis meeskonna mitteärakukkumine finaalturniiri ajalises keskpaigas pärast Šveitsi mängu.

MM- finaalturniir pakkus hulgaliselt üllatusi nagu Saksamaa pääsemine nelja hulka. Samuti üllatas tugevate lätlaste ja tšehhide kesine koht vastavalt 6. ja 7.  Omaette kummaline oli finaalkohtumine, kus viimase kahe MM-  tsükli valitseja Soome jäi Rootsi vastu taha 0-9 ja lõpetas tulemusega 5-11. Rootsi taastas oma ülemvõimu, mida iseloomustab IFF kongressil väljaöeldud sealne harrastaja määr 850 000, mis on märgatavalt suurem kui eestlaste rahvaarv.

Eesti meeskond ja treenerid pingutasid, et tulemus oleks parim. Kui treenerid pakkusid välja, et eesmärk on pääseda nelja hulka, siis ei olnud see katteta lubadus, vaid sportlik eesmärk. Kuna olime eelmises tsüklis Tšehhi alistamisvõimalusega üllatusele lähedal. Tegelik jutt käis  kaheksa hulka pääsemisest, mida siiski ei suudetud täita. Sellegipoolest võitis koondis 2012. aasta MM- tsüklis koos valikmängudega 10-  st kohtumisest 8, viigistas 1 ja kaotas 1. Tõsi, maailma tugevamatest mängiti vaid Šveitsiga.

 

Medalivõimalusi survestas eelkõige ikka meedia ja tänu sellele sai saalihoki ka rohket kajastust hetkeni, kui see võimalus kadus. Võit Venemaa üle jäi meedia jaoks arusaadavalt teisejärguliseks. Tänud kajastuse eest: Õhtuleht, ERR, Eesti Päevaleht, Kuku raadio, Postimees, Linnaleht, Delfi

Samuti oli lootus medalist meile vajalik kohalike põhirahastajate ees. Teadaolevalt on  mitteolümpiaalale riiklik ja ka EOK täiuslik tähelepanu võimalik vaid siis, kui ollakse absoluutses tipus.

Siirad tänud meie toetajatele, eelkõige Paf ja EOK, Aisman, Qvalitas arstikeskus, Republic, samuti Nautilus Travel reisibüroo, kes nägi vaeva lennupiletite ostusaginas.

Loomulikult panid õla alla Kultuuriministeerium,  Hasartmängumaksu Nõukogu ja Kultuurkapital.

 

Seekordset MM- i jääb iseloomustama kõrge hinnatase Šveitsis, kus meie mõistes 2,5 euri tasemel lõunasöök meeskonna liikme kohta  maksis koguni ligi 20 eurot. Veider, et rahvusvaheline alaliit ei ürita korraldajariigi hinnataset Euroopa keskmisele lähendada, vaid hoopis tõstab liikmesriikidelt kogutavaid makse. 

 

Saavutatud MM- tulemuse järel ootab alaliitu  ees hulk põnevaid väljakutseid.

Järgmise aasta esimeses pooles mängib naiste koondis MM- valikturniiril Lätis ja U19 koondis B- divisjoni  finaalturniiril Saksamaal.

Naiskonna edu korral ootab detsembris ees finaalturniir Tšehhis.

Meeste koondist ootab ees noorenduskuur, millele võib hea hoo anda Marko Saksingu poolt juhendatav U19 MM- koondis.

Meeste järgmise MM- tsükli valikturniir toimub 2014. aasta veebruaris.

Kõikide osapoolte maksimaalne pingutus on vajalik.

 

Loe ka tänast Linnalehte http://www.linnaleht.ee/4104

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |