Uudised » Koondise uudised » Täna 19.00 Eesti-Liechtenstein

Eesti meeste saalihokikoondis alustab täna valikturniiri, kui kell 19 minnakse Tallinnas Kalevi spordihallis vastamisi Liechtensteiniga.

Meie meeskond asetseb maailma edetabelis 9., Liechtenstein aga 33. kohal. Varem on vastased kohtunud vaid korra. 2010 MM-valikmängus võitis Eesti ülekaalukalt 13:0. Kui Eesti koondise eesmärk on jõuda valikturniiril kahe parema hulka ja pääseda Prahas toimuvale finaalturniirile, siis Liechtensteini siht on märksa tagasihoidlikum – minna valikturniirilt koju vähemalt ühe võiduga.

„Kui saab Eesti eest mängida, olen kohal,“ ütles koondise kapten Roman Pass, kes alustab täna oma üheksandat MM-tsüklit. Šveitsi tugevuselt teises liigas mängiv Pass märkis, et tunneb nii Liechtensteini treenerit kui ka mitmeid mängijaid. Nimelt on paljude vastasmängijate koduklubid Šveitsis. „See, kuidas varem nende vastu oleme mänginud, ei oma mingit tähtsust. Sellest ei tule lihtne mäng. Peame platsil tegema head tööd ja me võidame selle mängu,“ sõnas ka 2010. aasta valikturniiril Liechtensteini vastu mänginud koondise kapten. „Lisaks võidule on tähtis ka oma mäng käima saada. Treeneril on hea võimalus näha, kuidas viisikud kokku mängivad.“

Tallinnas toimuval MM-valikturniiril osalevad Eesti, Soome, Poola, Belgia, Holland ja Liechtenstein. Detsembris Prahas peetavale MMile lunastavad pääsme siinse turniiri kaks paremat ja nelja Euroopas toimuva valikturniiri kaks paremat kolmanda koha meeskonda.

Turniiri info rahvusvahelise alaliidu lehel: http://www.floorball.org/pages/EN/Mens-WFCQ-2018-EUR1-Estonia

Eesti - Liechtensteini ülekanne Youtubes: https://youtu.be/P7EiqkjpC3k

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |