Uudised » Koondise uudised » Peatreener enne kaheksandikfinaali Taaniga: võimalused on 50-50

Eesti meeste saalihokikoondis peab MM-finaalturniiril täna võtmekohtumise. Kaheksandikfinaal Taaniga määrab, kas suudetakse korrata eelmise kahe MMi tulemust ja jõuda kaheksa parema sekka või tuleb leppida mängudega 9-12. kohale.

C-alagrupis kolm võitu (Austraalia langes 11:5, Poola 4:3 ja Tai 11:4) kogunud Eesti vastane Taani sai B-alagrupis kolm kaotust. Esmalt jäädi 3:9 alla Norrale, siis 1:7 Soomele ja eile 0:25 (!) Rootsile. Aus on märkida, et tollest kohtumisest Taani jaoks enam midagi ei sõltunud ning täna Eestiga peetavat matši silmas pidades säästeti jõudu ja neelati piinlik skoor alla.

Kaheksandikfinaal kõik mängud võitnud ja kaotanud meeskondade vahel juhtub seoses saalihoki MMi võistlussüsteemiga, kus kahe tugevama alagrupi (A ja B) kaks paremat tagavad koha veerandfinaalis ja kaks tagumist kohtuvad kaheksandikfinaalides nõrgemate alagruppide (C ja D) kahe paremaga.

Eesti kohtus Taaniga viimati 2016. aasta MMil, kui mängus 5.-8. kohale saadi lisaajal 5:6 kaotus. Sama aasta MM-valikturniiril võeti TTÜ spordihoones aga 7:2 võit. “Taani on hea võistkond, kes mängib füüsilist saalihokit. Peab arvestama, et nad võivad kaitsesse langeda ja panustada kontrarünnakutele.

Meie läheme kõrgelt suruma, et Taanit hirmutada ja enda intensiivsust üleval hoida. Alustame kolme viisikuga ja loodetavasti ei pea kohtumise käigus koosseisu kitsamaks tõmbama. Meie edu pandiks peavad olema hea tempo, head vasturünnakud ja kõrge pressing,” sõnas Eesti peatreener Risto Lall enne kohtumist.

Kuigi silmas tuleb pidada Taani osavaid ründajaid, pole mingit kahtlust, et nende võtmemängija on täna 28. sünnipäeva tähistav kogenud väravavaht Mike Trolle. “Puurivaht on Taanil poole võistkonna eest. Vastast läheme suruma osaliselt just tema tõttu – tema ülemängimiseks vajame palju võimalusi ja kõrge pressing peab neid tooma,” sõnas Lall.

Kõik 20 mängijat on peatreeneri sõnul terved ja valmis mängima, meeskonna meeleolu tahtmist täis. “Ei tahaks favoriidikoormat meile võtta, sest edetabeli järgi on soosik ju Taani. Aga arvan, et võimalused on 50-50,” sõnas Lall ja tõi ühe plussina välja kohapeal viibivaid kümneid Eesti fänne, kes on aidanud senistes mängudes luua saalis meeskonda toetava atmosfääri.

Taani - Eesti kaheksandikfinaal algab täna O2 Arenal Eesti aja järgi kell 13.45.

HD-kvaliteedis otsepilti näitab rahvusvahelise saalihokiliidu Youtube’i-kanal: https://www.youtube.com/watch?v=gA_ewTXY3_U

Mängu käik: http://floorball.org/wfc2018/ottelukooste.asp?sarjaId=35&ottelu_id=1520942212

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |