Uudised » Koondise uudised » Meeste koondis jõudis taaskord finaalturniirile

Liepajas lõppenud MM-valikturniiril võitis Eesti meeskond otsustavas kohtumises Islandi 14:2 (5:0,2:0,7:2) ja pääses edasi detsembris Malmös toimuvale 16 meeskonna finaalturniirile. Ajalooliselt on Eesti meeskond valiksõelast pääsenud kõikidele finaalturniiridele.

Eesti poolelt olid täna resultatiivsed Tanel Kasenurm (5 väravat+1 sööt), Stenver Savi (2+2), Artur Okruzko (2+1), Ken Pähn (1+3), Alexander Dahlberg (1+1), Mathias Einamann (1+0), Adam Widercrantz (1+0), Egert Unga (1+1), Gerdo Unga (0+1), Margus Rosin (0+1), Patrik Markus (0+1), Rasmus Bolander (0+1) ja Kermo Uue (0+1).

Mängu parimaks tunnistati eestlastest Stenver Savi ja turniiri parimaks Tanel Kasenurm (fotol nr 87).

Mängu käik https://app.floorball.sport/leagueorganizer/Magazine/149#/magazinegameview/3175

Peatreener Risto Lalli kommentaar:

„MM-valikturniiridel mängides on eesmärk edasi pääseda. Sellest oleneb taktika. Nelja mängu järjestikustel päevadel pidades tuleb teha valikuid, et põhieesmärk saavutada. Suur kaotus Soomele on ebameeldiv, aga lähtub eelöeldust ja paratamatult tasemevahest. Meil ei tulnud vastuhakk ka kuidagi välja. Soome mängijate konkurents koondisesse on ülilaialdane, kõik soovivad end tõestada ja võidavadki kõiki suurelt. Maailma esinelik Soome, Rootsi, Šveits ja Tšehhi on eest ära. Valikturniiridel võiksid madistada nö keskmikud esikümnest, kuhu kuulub ka Eesti. Ehk eelmise MM-i üheksas. Kuigi ka esikümme võidab järgmisi suhteliselt suurelt,“ sõnas Risto Lall.

„Eesti poiste mäng oli ootuspärane. Eesmärk oli saada kolm võitu neljast ja see täideti. Silma paistsid eelkõige meie kohalikult püünelt sirgunud mängijad. Puudust andis tunda vigastust ravivate Rainer Kalde ja Kaspar Kallioni puudumine, aga selle eest said nende asendajad end tõestada. Treenerite tiim jääb rahule ja alustame Malmös toimuvaks MM-finaalturniiriks valmistumist. Lisaks tuleb kiita ka korraldust, lätlased on seni kõikide tiitlivõistluste korraldamisega hästi hakkama saanud, nagu ka eestlased seni Tallinnas toimunud MM-valikturniiridega,“ lõpetas peatreener oma kommentaari.

Alaliit tänab toetuse ja kajastuse eest!

ERR Sport

DELFI Sport

PM Sport

TV3 Sport

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |