Uudised » Koondise uudised » Peatreeneri sõnul tuleb töötada ühtse löögirusikana

Saalihokikoondise peatreener: MM- finaalturniirile jõudmiseks peame töötama ühtse löögirusikana

3- 7. veebruarini leiab TTÜ spordihoones aset meeste saalihoki MM- valikturniir. Eesti koondise peatreener Argo Kungla on seadnud kindlaks eesmärgiks jõuda 2016. aasta detsembris Riias toimuvale finaalturniirile. Lisaks soovitakse pakkuda kodupublikule ilusat ja atraktiivset mängu.

Kungla hinnangul on koondis sel valikturniiril väga kogenud ja suure rahvusvahelise mängupagasiga, tugevaid liidreid jagub igasse viisikusse. Lisaks kuulub meeskonda mitmeid noori mängijaid, kes on paari järgneva aasta jooksul valmis ise liidrirolli kandma.

MM- finaalturniirile jõudmiseks peab Kungla sõnul võitma kolm mängu. Oluliseimaks peab ta vastasseisu Taaniga, mis nõuab parimat mängulist, taktikalist ning psühholoogilist valmisolekut. Samas ei alahinnata vastastena Hollandit ega Austriat. Ka suurfavoriit Soome vastu minnakse head partiid tegema.

Pääs MM- finaalturniirile tagatakse, kui kõik mängijad püsivad terved ning koondis töötab ühtse löögirusikana. 

Jõgevalt pärit 37- aastane Argo Kungla on jäähokis tulnud 2 ja saalihokis 5 korda Eesti meistriks.

Eesti saalihokiga on ta seotud ala algusest peale, seega paarkümmend aastat. Lõpetanud Eesti Spordigümnaasiumi, õpingud Tallinna Ülikoolis on pooleli. Mänginud saalihokit ka Soome ja Sveitsi liigades. Sparta Team Automaailma peatreener. Tegutsenud ka jäähoki ja saalihoki kommentaatorina.

Koondise tüüri juures tegutseb teist tsüklit järjest. Eelmisel MM- finaaturniiril oli Eesti kaheksas.

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |