Uudised » Koondise uudised » Eesti- Slovakkia 6:1 ja tagati pääs finaalturniirile!

Eesti saalihokikoondis alistas Bratislavas toimuval MM-valikturniiril Slovakkia meeskonna 6:1 (1:0; 3:1; 2:0) ja tagas pääsu detsembris Rootsis toimuvale finaalturniirile!

Eesti meeskond pidas kodusaalis mängiva Slovakkia meeskonna vastu väga hea mängu. Slovakkia meeskond survestas terve kohtumise väga teravalt, kuid suurepärast mängu näitas järjekordselt meie koondise väravavaht Marek Õige, kelle arvele jäi 22 tõrjet.

Avakolmandiku ainukese värava viskas meeskonna kapten ja 2012. aasta Eesti parim mängija Roman Pass oma väljakupoolelt sooritatud ülikaugviskest.

Teise kolmandiku alguses Slovakkia meeskond suutis mängu seisu viigistada, kuid Norras mängiv ja MM- koondises debüteerinud Andreas Vöiduma viskas teisel ja kolmandal kolmandikul järjest 4 väravat. Mängu viimasel sekundil viskas veel ühe värava Eesti meeskonnale Kristian Talme, kes vormistas lõppseisuks 6:1.

Pühapäeval kell 13.00 peab Eesti meeskond viimase kohtumise valikturniiril, kui kohtub samuti edasipääsu taganud maailma reitingus kolmandat kohta hoidva Sveitsiga.