Uudised » Koondise uudised » Meeste koondis sai MM-finaalturniiriks soodsa loosi

Malmös toimunud loosimisel selgusid tänavuse saalihoki meeste MM-finaalturniiri alagrupid. Kanada ja kahe Aasia-Okeaania esindajaga samasse alagruppi loositud Eestil on põhjust fortuunaga rahul olla.

Enne loosimise täpse tulemuse juurde asumist põgus ülevaade võistlussüsteemist. Saalihoki MM-i alagrupiturniiril kasutatakse spordiala sees valitsevate suurte tasemevahede tõttu mõnevõrra tavatut süsteemi, kus kaheksa maailma edetabelis kõrgemat kohta omavat koondist loositakse alagruppidesse A ja B ning ülejäänud alagruppidesse C ja D.

A-ja B-alagruppide kaks paremat tagavad otsepääsme veerandfinaali, kaks tagumist kohtuvad 1/8-finaalis alagruppides C ja D esimeseks ja teiseks tulnud koondistega. C- ja D-alagruppide kaks viimast jätkavad mängudega 13.-16. kohale.

Säärase süsteemi puhul säilib kõigil 16 meeskonnal võimalus tulla maailmameistriks, aga maailma edetabeli teise kümne keskel asuvad riigid reeglina ei kohtu maailma tippudega ning jäävad ära 20- või enamaväravalised võidumarginaalid (rekord on Rootsi 39:1 võit Austraalia üle 2010. aasta MM-il).

Kuna maailma edetabeli kaheksa paremat läbisid kvalifikatsiooniturniiri edukalt, kuulus 9. kohal paiknev Eesti loosimisel kolmandasse tugevusgruppi koos Taani, Poola ja Kanadaga. Neljandas tugevusgrupis olid kolm Aasia-Okeaania esindajat ja Sloveenia.

Eesti loositi C-alagruppi. Enda tugevusgrupist tuli vastaseks Kanada, neljandast potist aga kaks Aasia-Okeaania esindajat, kes selguvad maikuu lõpus, kui Filipiinidel peetakse selle tsooni MM-valikturniir.

Alates 1995. aastast rahvusvahelises saalihokielus osalev Eesti meeskond pole selle aja jooksul kordagi kaotanud ühelegi Euroopa-välisele koondisele. Kanadaga kohtuti viimati 2022. aasta MM-il, kui saavutati kindel 13:5 võit. Eestil on seega põhjust loosimise tulemusega rahul olla.

Kui Eesti meeskond saavutab C-alagrupis esimese või teise koha, ootab ees 1/8-finaal Rootsist, Soomest, Lätist ja Slovakkiast koosneva B-alagrupi kolmanda või neljanda koha omanikuga. Tolle koosluse selged soosikud on Rootsi ja Soome, kes on kahepeale ära jaganud kõik senised 14 MM-tiitlit (Rootsi 10, Soome 4).

15. saalihoki meeste MM-finaalturniir toimub 7-15. detsembrini Rootsis, Malmös.

Eesti meeskond on osalenud kõigil senisel 14-l MM-il. Parim tulemus on 2010. aasta 7. koht, kui veerandfinaalis kaotati Tšehhile karistusvisete seerias. Ülejäänud puhkudel on Eesti meeskonna tulemus jäänud vahemikku 7.-12. koht. 2022. aasta MM-il saavutati 9. koht.

Koha tänavusel MM-il tagas peatreeneri Risto Lalli juhendatud Eesti koondis veebruari alguses Lätis toimunud valikturniiril, kus alagrupis alistati Prantsusmaa 19:2 ja Holland 12:3 ning kaotati Soomele 1:21. MM-ile pääsu otsustanud mängus seljatas Eesti 14:2 Islandi.

2024. aasta MM-finaalturniiri alagrupid:

A-alagrupp: Tšehhi, Šveits, Saksamaa, Norra

B-alagrupp: Soome, Rootsi, Läti, Slovakkia

C-alagrupp: Kanada, Eesti, Aasia-Okeaania esindaja, Aasia-Okeaania esindaja

D-alagrupp: Taani, Poola, Sloveenia, Aasia-Okeaania esindaja

ERR SPORT

DELFI SPORT

POSTIMEES SPORT

TV3 SPORT

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |