Uudised » Koondise uudised » Eesti kaotas MM-veerandfinaalis Šveitsile

Saalihoki MM-i veerandfinaalis kaotas Eesti meeskond kaheksakordsele MM-medalistile Šveitsile 0:9 (0:3, 0:2, 0:4) ning jätkab turniiri mängudega 5.-8. kohale.

Eesti oli enne tänast Šveitsiga kohtunud seitse korda ja alati kaotanud. Hammas ei hakanud 11-l eelmisel MM-finaalturniiril alati vähemalt poolfinaali jõudnud Šveitsi peale ka täna, vaid tuli vastu võtta suur kaotus.

Šveits asus juhtima 10. minutil, kui Jan Zaugg realiseeris arvulise ülekaalu. Esimesel kolmandikul tabasid kaugelt ka Luca Graf ja Tobias Heller. Teise kolmandiku alguses avanes Eestil hea võimalus kaotusseisu vähendamiseks, kui Šveits teenis kaks 2-minutilist eemaldamist, mis 38 sekundi ulatuses ka kattusid. Arvulist ülekaalu Eesti aga väravaks realiseerida ei suutnud.

Teise kolmandiku lõpus viskas Šveits kaks väravat, lisas viimase perioodi alguses veel kolm tabamust ning viimistles lõppskoori 1.42 enne sireeni. Eesti meeskonna katsed auvärava püüdmisel peatas Šveitsi väravas hea mängu teinud ja 22 pealeviset tõrjunud Pascal Meier. Šveitsi parimaks valiti 2+2 punkti kogunud Paolo Riedi, Eesti meeskonnast tunnustati kaitsjat Gerdo Ungat.

Eesti koondise peatreeneri Risto Lalli kommentaar: "Kõige kehvem oli meie poolt esimene kolmandik, kui aukartus vastase ees oli nii suur, et andsime palli liiga kergelt ära. Kaitsesime küll hästi ja distsiplineeritult, aga algus oli ikkagi liiga arg.

Teine kolmandik oli parem ja viimasel, mille eel oli seis 0:5, tahtsime väravaid püüda ning läksime ründavat saalihokit mängima. Oleksime võinud ka kõik 60 minutit kaitses istuda ning skoori madalamana hoida, aga kellele see oleks midagi andnud?

Reedel on vastaseks ilmselt Norra. Läheme andma head lahingut ja mängima head mängu. Kaotus veerandfinaalis ei tähenda, et turniir veel läbi oleks, vaid kaks meie jaoks väga tähtsat mängu on veel ees. Kas vigastada saanud kapten Roman Pass homme mängib, ei oska öelda. Aga Patrik Markuse lõhki löödud kulm pannakse liimiga kinni ja ta on homme rivis."

Eesti meeskond jätkab MM-il mängudega 5.-8. kohale. Reedel kell 13 algavas kohtumises minnakse vastamisi tänaõhtuse Rootsi – Norra veerandfinaali kaotajaga (kui ei juhtu suurüllatust, siis Rootsi võidab). Tolle matši võitja mängib laupäeval 5. ja kaotaja 7. kohale.

Viienda koha püüdmise nimel tasub pingutada, sest sellega kaasneb koht 2022. aastal USA-s, Birminghamis toimuvatele Maailmamängudele (World Games), mis koondab olümpiamängude kavva mittekuuluvaid spordialasid.