Uudised » Koondise uudised » Eesti kaotas teist päeva järjest lisaajal ja lõpetas MMi 8. kohaga

Eesti meeste saalihokikoondis lõpetas Helsingis toimuva MM-finaalturniiri, kui 7. koha mängus oldi vastamisi Slovakkiaga, kellelt tuli lisaajal vastu võtta 7:8 (1:3, 3:3, 3:1, 0:1) kaotus.

Slovakkia võitis esimese kolmandiku 3:1, aga selle lõpus teenis Kristian Kozak vägivaldse käitumise eest 5-minutilise eemaldamise. Eesti sai seega teist kolmandikku alustada pika arvulise ülekaaluga, mille ajal saavutati Patrik Kareliussoni ja Alexander Dahlbergi väravatest 3:3 viik. 27. minutil viis Artur Okružko Eesti meeskonna 4:3 juhtima, aga kõigest 23 sekundit hiljem Slovakkia viigistas.

32. minutil asus Slovakkia juhtima ning kolm sekundit enne kolmandiku lõppu viskasid nad arvulisest ülekaalust 6:4 värava. Viimase kolmandiku alguses suurendas Slovakkia oma edu kolmeväravaliseks, aga 52. minutil viskas 19-aastane koondise pesamuna Dahlberg oma teise värava ja vähendas Eesti kaotusseisu 5:7 peale.

4.08 enne normaalaja lõppu tegi Tanel Kasenurm seisuks 6:7 ning 40 sekundit hiljem tabas ta uuesti ja seis oli viigis. Normaalaja lõpus rohkem väravaid ei nähtud ning teist päeva järjest läks Eesti kohtumine lisaajale. Kui eile kaotati kuldse väravaga Norrale, siis paraku läks täna samamoodi Slovakkia vastu. Lisaaega oli mängitud 1.59, kui Michal Dudovici värav tõi Slovakkiale 8:7 võidu.

Eesti peatreeneri Risto Lalli kommentaar: "Meil oli lisaajal paar head võimalust. Ka enne lisaaega oli võimalik mäng ära otsustada. Eks midagi jäi ka väsimuse taha, sest seitse mängu kaheksa päeva jooksul on karm. Aga põhiline kaotuse põhjus on, et me pole harjunud nii tugevaid ja tasavägiseid kohtumisi mängima. Rasketel hetkedel on vastased meist kogenumad ning see otsustas nii eilse mängu Norraga kui ka tänase matši.

8. koha üle ma hetkel rahulolu ei tunne, sest 5. koha matš oli kandikul olemas ja 7. koht samuti, ent me ei suutnud kumbagi endale krahmata. Aga MM-iga kokkuvõttes jään rahule, sest Eesti koondis pole kunagi varem suutnud mängida nii palju häid mänge järjest kui siin Helsingis. Varem on turniiri lõpp meil ära vajunud, aga nüüd suutsime lõpuni korralikku saalihokit pakkuda."

• Egert Unga 0+1

Eesti parimaks valiti Kasenurm, väravas tegi Rainer Kalde 18 tõrjet.

Eesti koondis pidas Helsingis toimunud MM-il seitse kohtumist, millest võitis 4 ja kaotas 3. Alagrupis alistati Filipiinid 13:6, Kanada 21:4 ja Singapur 13:2. 1/8-finaalis mängiti üle Taani 5:3 ja veerandfinaalis kaotati Šveitsile 0:9. Mängudel 5.-8. kohani kaotati lisaajal 4:5 Norrale ja täna 7:8 Slovakkiale samuti lisaajal.

MM-il jõudis Eesti kaheksa parema sekka viiendat korda. Varem on veerandfinaali pääsetud 2008., 2010., 2014. ja 2016. aastal. Parimaks tulemuseks on 2010. aasta MM-il saavutatud 7. koht.

Eesti koondist ootab järgmine turniir juba veebruaris, kui osaletakse Lätis toimuval MM-i kvalifikatsioonivõistlusel, kust püütakse pääset järgmise aasta detsembris Šveitsis toimuvale 14. meeste saalihoki MM-finaalturniirile.