Uudised » Koondise uudised » Diana Klavan tuli Soome meistriks

Eesti saalihokikoondise liige Diana Klavan tuli Turun Palloseura (TPS) naiskonna koosseisus Soome meistriks. Varasemalt naiskonnal ühtegi medalit meistriliigast ei olnud. Uue peatreeneri tulemisega saadi põhiturniirilt teine koht, järgnes edukas play-off seeria.

Diana Klavan: „ Iga mängija võib vaadata peeglisse ja olla uhke enda üle, üheskoos me tegime klubi ajalugu,“ ja jätkas „ poolfinaalseerias tegi naiskond uskumatu töö ja võitsime 3:1 Eräviikingit. Ja siis algas meie TPS meistrite muinasjutt. Kõik finaalmängud olid väga pingelised ja naiskond tegi meeletut kaitsetööd valitseva meistri vastu. TPS läks finaalseeriat 2:0 juhtima, aga siis tuli mängu PSS-i kogemus, kes läksid omakorda 3:2 ette. Kuues finaalmäng näitas, kui tugev ja ühtne me oleme võistkonnana ja uskusime mängu lõpuni, et oleme võimelised välja tulema raskest olukorrast. PSS juhtis mängu ja meie tegime imelise tagasituleku ning võitsime mängu lisaajal. Seitsmendaks mänguks meie naiskonnal ei olnud pingeid peal, sest me olime oma eesmärgi saavutanud ja me läksime  nautima saalihoki mängimist. Mis veelgi magusam, me võitsime selle mängu ja tulime Soome meistriks. Me veel siiamaani ei suuda seda uskuda, et see kõik juhtus päriselt, aga me väärisime seda, sest selle nimel on tehtud tööd kogu hooaja jooksul. Nüüd tagasi mõeldes, need soo- ja trepijooksud tasusid ennast ära.“

Diana Klavan on vastu võtnud otsuse, et see hooaeg jäi viimaseks Soomes. „On olnud vaimselt raske, aga ka samas väga õpetlik kogemus. Ja saan olla uhke enda üle, sest ma võtan Soomest kaasa 2021-2022 meistri tiitli, 2018-2019 hooaja pronksi (Koovee'ga) ja 2022 hõbemedali Soome karikavõistluselt,“ lõpetab värske Soome meister.

Mängude tulemused:

Veerandfinaal SB PRO vastu 3:0 võit

Mäng nr 1 TPS – SB PRO 4:0
Mäng nr 2 SB PRO – TPS 1:3
Mäng nr 3 TPS – SB PRO 3:0

Poolfinaal Eräviikingite vastu 3:1 võit

Mäng nr 1 TPS-Eräviikingit 3:4
Mäng nr 2 Eräviikingit – TPS 4:6
Mäng nr 3 TPS – Eräviikingit 6:2
Mäng nr 4 Eräviikingit – TPS 1:2

Finaal PSS-i vastu 4:3 võit

Mäng nr 1 PSS – TPS 3:4
Mäng nr 2 TPS – PSS 7:2
Mäng nr 3 PSS – TPS 5:3
Mäng nr 4 TPS – PSS 2:5
Mäng nr 5 PSS – TPS 2:1
Mäng nr 6 TPS – PSS 4:3 (lisaaja võiduvärav)
Mäng nr 7 PSS – TPS 1:2

Delfi Sport

ERR Sport

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |