Uudised » Koondise uudised » 16.00 Taani- Holland, 19.00 Eesti- Austria

MM- valikturniiri kolmapäeval 9:1 võiduga Hollandi üle alustanud Eesti meeste saalihokikoondis kohtub TTÜ spordihoones täna õhtul kl 19 Austriaga, kelle reiting on on eilsest vastasest kõrgem.

Eesti meeskond asetseb maailma edetabelis 8., Austria aga 23. kohal. Varem on tänased vastased kohtunud kolm korda. 1998 MM- il võitis Eesti 5:0, 2000 tehti 2:2 viik ja 2002 võitis Austria A-divisjoni tõusja määranud kohtumise lisaajal visatud kuldse väravaga 4:3.

Kui Eesti meeskonna arengukõver on 14 aastat tagasi peetud mängu järel olnud tõusva trendiga (eelmiselt neljalt MM- ilt on ette näidata 8., 7., 9. ja 8. koht), siis Austria oma vastupidine – alates 2010. aastast, kui saalihokis asendati A-, B- ja C-divisjonide MM- id 16 koondise osalusel peetava finaalturniiriga, pole Austria kordagi suutnud lõppvõistlusele kvalifitseeruda.

Enamik Austria koondislasi kuulub kodumaa meistriliiga klubidesse, aga meeskonnas on ka mõned Šveitsi madalamate liigade klubides mängivad mehed ja Itaalia kõrgliigameeskonna FC Milano ründaja Luca Palermo. Austria meeskonna tuntuimaks on 37- aastane kaitsja Siegfried Sendlhofer, kelle karjääri esimene MM oli just too 2002. aasta võistlus Helsingis, kus Austria Eestit lisaajal võitis.

Tallinnas toimuval MM- valikturniiril osalevad Soome, Eesti, Taani, Austria ja Holland. Detsembris Riias peetavale MM- ile lunastavad pääsme kaks paremat ja nelja Euroopas toimuva valikturniiri kaks paremat kolmanda koha omanikku. Teises tänases mängus on kell 16 vastamisi Taani ja Holland.

Alaliit tänab ligi 400 pealist publikut aktiivse tegutsemise eest eilses avakohtumises ja loodab, et kõik läheb tõusujoones!

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |