Uudised » Koondise uudised » Koondise peatreener: naiskond näitas võitlustahet ja iseloomu

Eesti naiste saalihokikoondis lõpetas Itaalias Celanos peetud maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiri oma alagrupi kolmandana ja väravate vahe 21:11 andis võrdluses teiste alagruppidega pääsme detsembris Slovakkias peetavale maailmameistrivõistluste finaalturniirile.

Koondise peatreener Pavel Semenov rõõmustas püstitatud eesmärgi saavutamise üle ja ütles, et treeneritetiim on naiskonna mänguga rahul. „Tüdrukud näitasid, et nad suudavad maailma parimate võistkondadega võrdselt mängida. Nad järgisid mänguplaani, näitasid sisu ja mängisid säravate silmadega,“ rääkis Semenov.

Mängude tulemusi hindas Semenov loogiliseks. „Muidugi võib öelda, et Saksamaa vastu jäi meil õnnest puudu, aga õnn soosib tugevamaid ja sel päeval oli Saksamaa naiskond lihtsalt tugevam,“ ütles ta ja rõhutas, et kõige olulisem tulemus on finaalturniirile jõudmine.

Ta lisas, et kuigi Šveitsi ja Saksamaa vastu valitud kaitsev taktika võis kaasaelajates küsimusi tekitada, siis just see taktika viis naiskonna põhilise eesmärgini.

Naiskonna kapteni Merli Kaljuve sõnul vedas Eestil seekord ajakavaga, mis võimaldas kõige tugevamate võistkondadega mängida kõige värskemalt ja teravamalt. „Kaitsejoonist õnnestus hästi teostada ja 0:7 maailma kolmanda naiskonna Šveitsi vastu on ikka super tulemus,“ ütles ta ja selgitas, et treeneritetiim on suutnud poole aastaga naiskonna kaitsemängu maailmatasemele viia.

„Tööd peame jätkama palliga mängu parandamiseks, meil on vaja lihvida söötude täpsust, tugevust ja ajastust, samuti pealelööke ja viskeid, et head söödud väravateks realiseerida. Arenguruumi on ja mängujulgust on rohkem vaja, aga peale sellist turniiri on kõigil ka väga suur nälg veel paremaks saada,“ rääkis Kaljuve.

Semenov kinnitas, et naiskond teab võimalikke arengukohti ja nüüd jätkub veel suurem töö ja valmistumine. „Meil on peaaegu kümme kuud aega. Plaanime lätlastega arutada võimalusi, kuidas Läti liigas osaleda saaksime. Lisaks proovime korraldada rohkem sõpruskohtumisi Soome naiskondadega. Treeninglaagrites keskendume veelgi rohkem väravalöömisvõimaluste realiseerimisele ja pallikontrollile,“ sõnas ta.

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |