Uudised » Koondise uudised » Kahe Eesti koondislase klubi pääses Rootsi saalihoki kõrgliigasse (täiendatud 17.04)

Kahe Eesti meeskoondislasega seotud klubi Djurgården IF pääses pääses järgmiseks hooajaks Rootsi kõrgliigasse SSL, mida peetakse maailma parimaks liigaks.

Kolme võiduni peetud Allsvenskan finaalseerias võitis Djurgården tulemusega 3:1 otsustavas mängus 7:6.  

Selle mängu videokokkuvõtet saab vaadata siin: https://www.innebandy.tv/video?id=s-karlstad-djurgarden-highlights-7c5pnf

Eesti saalihoki fännid saavad nüüd Rootsi kõrgliigas SSL järgmisel hooajal jälgida koguni kolme Eesti koondislase mänge (+Team Thorengruppen eest mängib Victor Öberg).

Patrik Kareliussonil oli see ka individuaalselt väga edukas hooaeg (21 mängus 57 skooripunkti (30+27; liiga väravaküttide edetabelis 4. koht). Allsvenskan Põhja- ja Lõuna tsoonide kohamängude faasis kogus Patrik Kareliusson seitsme mänguga 17 skooripunkti (10+7), tema klubi kohamängude paremuselt teine näide. 

Patrik Markus, kes debüteeris Eesti koondises 2008. aastal (34 MM-mängu ja 26 MM-valikmängu Eesti koondise eest), mängis sellel hooajal 36 mängu ja kogus 15 skooripunkti (9+6).

Patrik Markuse kommentaar: "Võin öelda, et see on suurepärane tulemus, mille oleme sellel hooajal ja üldse aastaringselt teinud. Suur au on olla osa sellest meeskonnast. Samuti on vahva mängida koos Patrik Kareliussoniga, kes on platsil geenius. Loodan, et ta saab aidata Eesti koondist väga hästi ka lähitulevikus".

Lisatud koondise treenerite Rsito Lalli ja Jonas Thomssoni seisukoht:" Rõõmustav, et meil kolm meest nüüd maailma tippliigas loodetavasti, kuna lepingud veel tegemisel. Loodame peagi kõigini jõuda piirangute lõppedes asap."

Ülevaate koostas Dimitri Sendetski, toimetas Tõnis Teesalu

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |