Uudised » Koondise uudised » Uudised välismaal mängivatest koondislastest

Dimitri Sendetski annab ülevaate meie mängijate tegemistest välismaal:

- Eesti naised meistrivõistluste play-off’is Soomes ja Šveitsis

- Djurgarden võitleb kõrgliigasse pääsemise eest Rootsis

- Eesti koondislase klubi jäi Rootsi tippliigasse püsima

- mängijate kommentaarid

Eelmisel nädalavahetusel algasid Soomes, Šveitsi ja Rootsis selle hooaja play-off’id.

Soome naiste tippliiga  veerandfinaalis mängis Diana Klavan (TPS ). Šveitsis toimub juba naiste poolfinaalseeria, kus osaleb Katrin Kivirand (Wizards, Bern).

Rootsis võitlevad Patrik Kareliusson ja Patrik Markus Djurgardeni ridades Allsvenskani (tugevuselt teine liiga) poolfinaalis, et pääseda järgmisel hooajal Rootsi kõrgliigasse SSL.

Esimeste play-off’i mängude tulemused ja Eesti naiste kommentaarid:

Soomes jõuti juba kolmandasse veerandfinaali vooru. Kogu seeria toimub kolme võiduni.   

Diana Klavani klubi TPS (Turu) kaotas kolmapäeval oma kolmanda mängu valitseva Soome meistri  SB-Pro (Nurmijärvi) vastu ja sellega lõppes Eesti naiskoondislase klubile ka praegune hooaeg.

20.03, SB-Pro - TPS 3:2

21.03, TPS - SB-Pro 5:6 lisaajal

24.03, SB-Pro - TPS: 3:3, 4:3 bullit’ite seerias

Diana Klavan (TPS) sõnas: "Viimastel päevadel mul oli selline põnev ja oodatuim aeg hooajal. Isiklikult keskendusin oma rollile, andsin endast kõik ja toetasin võistkonda. Arvan, et oli tähtis säilitada positiivne mõtlemine ja uskusin meie võistkonda kuni viimase mängu minutini. Vastastel oli kindlasti rohkem kogemust, kuidas säilitada külm pea play-off’ides. Esimesed mängud näitasid, et meie kaotasime need mängud mentaalselt. Vastane on füüsiliselt tugev ja kogu mängu vältel teevad kõrget pressingut. Saan öelda uhkusega, et oleme leidnud taktika, mis toimib nende vastu ja oleme mänginud hästi. Võib isegi julgelt öelda, et taktikaliselt oli näiteks teises mängus meie selle hooaja üks parimaid mänge. Seetõttu on ka pettumus suurem, et mängud on olnud tasavägised, aga mängu lõpu poole hakkame tegema lihtsaid eksimusi, mis tulenevad kiirustamisest ja play-off’i pingest.“

„Kuidas nüüd kokku võtta see seeria? Me saame olla enda üle uhked, kuna mängisime Soome meistri vastu väga hästi. Me kaotasime kolm mängu napilt, eriti pingeline oli viimane mäng. Muidugi on kurb meel, kuna me väärisime seda võitu 24. märtsil. Jäi natukene puudu, eks „bulliti“- seeria on alati 50- 50. Aga nagu treener ütles, ei pea kaua õnnetu olema, kuna taktikaliselt mängisime selle hooaja parimad mängud. Lihtsalt jäi veidi puudu play-off’is kindlast närvist“, lisas Diana Klavan.

„Ega midagi, võistkond puhkab paar nädalat ja siis alustame uue hooaja ettevalmistusega. Endal isiklikult puhkus kuni pühapäevani ning esmaspäeval jätkan treenimist koondise jaoks", märgib Diana Klavan lõpetuseks.

Šveitsi naiste poolfinaalid:

20.03, Skorpion Emmental Zollbrück - Wizards Bern Burgdorf: 4:3

21.03, Wizards Bern Burgdorf - Skorpion Emmental Zollbrück: 1:7

Katrin Kivirand (WBB) kommenteeris: "Laupäevane mäng oli väga tasavägine ja võimalusi oli mõlemal tiimil. Mõlemad seisid hästi kaitses, kuid kui vaadata skoorimisvõimalusi, siis neid oli meil isegi rohkem, kuid me selgelt ei suutnud neid nii hästi ära kasutada ja lõppkokkuvõttes võitsid ühepunktilise eduga vastased. Pühapäevane mäng oli eelmisest väga erinev. Erinevalt meist suutsid vastased ennast hoida väga distsiplineeritult kaitses ja me oleks justkui selle täiesti ära unustanud. Tundus, et kõik tahtsid vaid rünnata ja individuaalsed meistrid olla. Me olime selgelt ründavam pool, kuid tundus, et iga kord jookseme vaid vastu müüri. Vastased aga kasutasid pea iga meie eksimuse ära ja kontrarünnakute pealt nad need väravad meile ka ära lõid. Kahjuks jäime nädalavahetusel ilma punktideta ja nüüd on poolfinaali seeria 2-0 meie kahjuks. Eksimisruumi enam ei ole ja nüüd laupäeval kas võit või hooaja lõpp."

Meestel on Rootsi tugevuselt teisel tasemel olemas kaks tsooni ja kaasa mängib kahe Eesti meeskoondislase klubi Djurgarden põhjatsooni võitjana sama liiga neljanda meeskonna Visby IBK vastu.  Paralleelselt mängivad omavahel Põhja tsooni teine ja kolmas klubi ja vastavalt ka Lõuna tsooni 4 parimat klubi (selles faasis kõik mängud on „best-of-three“ seerias). Nendest duellidest pääsevad 4 võitjat finaalseeriasse („best-of-five“). Kaks parimat klubi pääsevad tippliigasse järgmiseks hooajaks. Djurgarden alustas seeriat Visby vastu eelmisel nädalavahetusel raske võiduga 5:4 lisaajal. Patrik Kareliusson lõi 2 väravat ja andis 2 väravasöötu. Selle mängu tipphetkeid saab vaadata siit: https://www.innebandy.tv/video?id=s-highlights-djurgarden-visby-y5dxkdi

Kolmapäeval suutis Gotlandi saare meeskond play-off’i seisu viigistada ja võitis 6:2, kuigi kolmas veerand algas seisuga 1:2 Djurgardeni kasuks. Patrik Kareliusson andis selles mängus ühe väravasöödu. Mängu tipphetked on nähtavad siin: https://www.innebandy.tv/video?id=s-highlights-visby-ibk-djurgardens-if-01vrbv. 28. märtsil toimub viimane ja otsustav mäng selles duellis.

Eesti koondislase Victor Öbergi klubi Team Thorengruppen suutis maailma parimas liigas ehk Rootsi kõrgliigas oma kohta säilitada. Klubi, kes asus suure osa hooajast liiga viimasel kohal, suutis pärast peatreeneri vahetust oma tulemusi parandada ja lõpetas hooaja kümnendal kohal 14 tippklubi  arvestuses. Viimases voorus võideti Jönköping 9:4. Victor Öberg andis meeskonna kaptenina ühe väravasöödu. Selle mängu tipphetki saab vaadata siit: https://www.ssl.se/play/video/Highlights_Jonkopings_IK_Team_Thorengrup-118432?provider=staylive&autoplay=1

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |