Uudised » Koondise uudised » Koondnaiskond võitis Singapuri ja pääses 12 hulka

Bratislavas MM- finaalturniiril osalev Eesti koondnaiskond võitis viimases alagrupimängus Singapuri seisuga 10:4 (7:1; 2:1; 1:2).

See tulemus andis eestlannadele alagrupis korraldajamaa Slovakkia järel teise koha, seega saab Eesti jätkata võistlemist 12 parema naiskonna seas.

Kuigi skoori avas mängu avasekunditel Singapur, õnnestus Eesti koondisel end kiiresti koguda ja esimese kolmandiku lõpuks seisis tablool juba 7:1 eduseis.

Peatreener Pavel Semenovi sõnul andis selline hea tulemus võimaluse edasises mängus natuke eksperimenteerida ja mängijaid roteerida. „Teise ja kolmanda kolmandiku mängupildiga me päris rahul ei ole, aga samas oli see koht, kus saime endale katsetamist lubada,“ märkis ta.

Täna valiti parimaks klubisaalihokit Saksamaal mängiv Inge Kuld, kes andis tiimikaaslastele kaks resultatiivset söötu. Ka Kuld pidas eduvõtmeks esimese kolmandiku tulemust. „Oleksime pidanud ka sealt edasi paremini mängima, aga võib-olla sai väsimus pisut võitu, sest eilse õhtuse mängu järel oli taastumisaega napilt,“ arvas ta.

Mängu highlight’id:
https://www.youtube.com/watch?v=N0OH9GeyuB0

Singapur- Eesti mängu protokoll:
http://iffwfc.org/ottelukooste.asp?sarjaId=&ottelu_id=1496834999

 

Eesti koondisel on homme puhkepäev, aga aset leiavad ka viimased alagrupimängud. Eesti kui C-alagrupi teine saab vastaseks B-alagrupi kolmanda koha naiskonna.

Suure tõenäosusega võtavad alagrupi esimesed kohad soosikud Rootsi ja Šveits ning sel juhul selgub Eesti vastane Saksamaa ja Poola omavahelisest vastasseisust. Kuna otsustav mäng toimub päeva esimeses pooles, on peatreener Semenovi sõnul aega, et valmistada võistkonda ette konkreetse vastase jaoks.

„Vahet pole, kelle vastaseks saame, kõva võitlus tuleb igal juhul,“ ütles tänase kohtumise parimaks valitud Inge Kuld.

Naiskonna järgmine kohtumine algab teisipäeval, 5.detsembril Eesti aja järgi kell 11. Selle mängu võitja pääseb MM- finaalturniiri esikaheksa sekka ehk veerandfinaalidesse, kaotaja hakkab mängima kohtadele 9-12.

Varasemast on koondise parimaks tulemuseks jäänud 15. koht 2009. aastast.

MM-i alagrupimängude tulemused:
http://iffwfc.org/pages/EN/Group-Results-and-Standings

 

 http://sport.err.ee/646427/saalihokinaiskonna-kapten-surume-oma-mangu-peale

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |