Uudised » Teated » Kohtunike komisjon määras kategooriad

Eesti Saalihoki Liidu kohtunike komisjoni 23. septembri koosolekul määrati aktiivsetele Eesti saalihokikohtunikele kategooriad ning kinnitati komisjoni kodukord.

Komisjon selgitab, et kategooriate eesmärk on anda õiglane ja objektiivne hinnang iga kohtuniku tasemele ning motiveerida kõiki kohtunikke pürgima kõrge(ma)te sihtmärkide poole. Iga astme saavutamine nõuab pühendunud tööd ja detailidele tähelepanu pööramist. Iga kohtunik, kes oma arengus sammu võrra kõrgemale astunud, väärib siirast tunnustust.

Süsteem koosneb kuuest kategooriast: C-kategooria (algajad ja väheste kogemustega), B-kategooria (edasijõudnud), A-kategooria (stabiilse taseme ja tugeva  arengupotentsiaaliga), N-kategooria (atesteeritud naiskohtunikud), Eliit-kategooria (rahvusvahelise kategooria potentsiaaliga Eesti tippkohtunikud, nii naised kui ka mehed) ja Rahvusvaheline kategooria. Viimaseni Eesti saalihokikohtunikud seni jõudnud ei ole.

Kategooria tõstmise peamiseks eelduseks on head, enesekindlad, korrektsed ja stabiilsed vilepartiid väljakul. Kahtlemata tuleb kasuks osalemine koolitustel ning hea füüsiline vorm.

 

Kohtunike komisjoni määratud kategooriad

C-kategooria: Jörgen Järsk, Janis Karpovski, Taivo Pungas, Renee Kütissaar

B-kategooria: Meelis Aab, Andres Aosaar, Ago Kaasik, Daniel Matsukevits, Siim Oks, Kristjan Puu, Argo Raudsepp, Sander Savi, Teet Kivisilla

A-kategooria: Jaanus Kase, Rasmus Talviste

N-kategooria: Taiga Laur, Kati Loid, Krista Lepik, Riive Tamm

Eliit-Kategooria: Kaisa Aruaas, Märt Eerme, Ott Järvela, Margus Liivik, Raido Noobel, Martin Tali

 

Ühtlasi kutsub komisjon kõiki kohtunikutööst huvitatuid endast märku andma. Kui saadakse kokku kriitiline hulk potentsiaalseid kohtunikke, saab neile korraldada sissejuhatava koolituse, mis on C-kategooria pälvimise eelduseks.

Lähituleviku eesmärk on, et kõiki alaliidu egiidi all peetavaid võistlusi (sh noorte meistri- ja karikavõistlused) vilistavad vaid kategooriat omavad kohtunikud.

Lisaks kinnitas kohtunike komisjon kodukorra, millest oma töös edaspidi juhindutakse.

 

 

Eesti Saalihoki Liidu juhatus kinnitas oma otsusega 03.10.11 kohtunikekomisjoni poolt määratud saalihokikohtunike kategooriad ja vastuvõetud kodukorra.

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |