Uudised » Teated » Uudised kohtunike komisjoni koosolekult

Vastavalt hooaja eel kehtestatud kohtunike komisjoni kodukorrale koguneti 21. detsembril Tallinnas korralisele koosolekule, kus arutati erinevaid aktuaalseid teemasid ning langetati otsuseid.

Väga suureks murekohaks on kohtunike vaatlejate nappus. Sobivaid inimesi napib ning enamik neist pole antud ametist huvitatud. Komisjon üritab siiski vaatlejate ridu täiendada, kuid hetkel toimuvad vaatlused piiratud mahus.

Komisjon arutas olukorda kohtunike määramise osas ning otsustas, et naiste meistriliigas ning meeste esi- ja teises liigas ei ole vajalik järgida, et kohtumisi ei vilistaks samas liigas mängivad kohtunikud. Meeste meistriliigas üritatakse seda printsiipi maksimaalselt rakendada.

Samuti otsustati, et lähisugulase mängu vilistamine on lubatud. Lisaks leiti, et asjakohane on märkus, et kohtunikud peavad rohkem mööda Eestit liikuma.

Komisjon ülendas Argo Raudsepa A-kategooria ja Taivo Pungase B-kategooria kohtunikuks. Uusi kohtunikke üritatakse värvata personaalse lähenemise abil. Lisaks arutas komisjon naiskohtunike olukorra üle.

 

Ott Järvela, kohtunike komisjoni juht

 

Komisjoni koosoleku protokoll on leitav siit.

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |