Uudised » Teated » EOK kutsub üles väärkohtlemist märkama

Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel kutsub Eesti spordirahvas täna, 6. aprillil toimuva valge kaardi päeva raames sõnumiga #märka kõiki üles väärkohtlemise vastu võitlema ja seda märkama. Spetsiaalselt kampaania jaoks valminud videot saab vaadata EOK Facebooki lehel “Olen Olümpiafänn”: https://www.facebook.com/Olympiafann/videos/3080911348797321.

Oleme väga tänulikud, kui jagate videot ka enda leheküljel või lööte ise valge kaardi päeval kaasa!

Kuidas valge kaardi päeval ka ise kaasa lüüa?

•            Tee foto, kus näitad valgel paberilehel olevat sõnumit #märka
•            Postita see foto teisipäeval, 6. aprillil oma sotsiaalmeedia lehtedele, lisades juurde teksti:

Turvaline sport on lugupidamine, õiglus ja igasuguse tahtliku vägivalla puudumine. Ent ometi leidub neid, kellel on turvalise spordi nautimine tehtud võimatuks. Leidub neid, kes ei julge midagi öelda, vastu hakata. Nad kannatavad. Märkame neid abivajajaid! Kui tekib kahtlus, et keegi võib abi vajada, anna märku ohvriabi kriisitelefonil 116 006, lasteabitelefonil 116 111 või www.lasteabi.ee.
Märkamine on hoolimine. Märkame üheskoos! #märka

Lisa haaksõnad #märka #terveeestieest ning täägi ära Instagramis @olympiafann või Facebookis „Olen Olümpiafänn“
•            Soovi korral võite oma sõnumit ka isikupärastada, kuid eesmärk on, et postitusel oleks juures kontaktid, kelle poole mure korral pöörduda.

6. aprilli tähistamise algatasid Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja ÜRO nime all International Day of Sport for Development and Peace. See päev keskendub spordi võimele muuta ühiskonda paremaks – sport suudab inimesi ühendada, dialoogi arendada ning mõistmist ja hoolivust luua. Päeva sümboliks on valge kaart – kui punane kaart tuleb spordis välja tõsise rikkumise eest, siis 6. aprillil näitavad spordiinimesed üle maailma valget kaarti, mis sümboliseerib tolerantsust, hoolimist ja positiivsust. Eestis on valge kaardi päeva eestvedaja Eesti Olümpiakomitee.

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |