Uudised » Teated » Hetkeinfo kultuuriministeeriumilt

Lp kultuuriasutused, korraldajad

Koroonaviirus levib kõikjal Eestis ja haigestumuse intensiivsus on kõrge. Valitsus leppis tänasel, 18. veebruari kabinetinõupidamisel kokku viiruse leviku kasvu piiramiseks vajalikud meetmed, mis hakkavad kehtima esmaspäeval.

Statsionaarsete istekohtadega saalides jäävad kehtima kõik senised piirangud (50% täituvus ning kuni 400 inimest).

Mittestatsionaarsete istekohtadega avalikud kogunemised ja jumalateenistused on sisetingimustes lubatud kuni 50-protsendilise täitumuse korral. Sel juhul ei või siseruumides kogunemistel osaleda rohkem kui 200 inimest. Välitingimustes võib üritustel osaleda kokku kuni 250 inimest, kuid nad peavad olema hajutatud.

Meelelahutukohtades kehtivad samad reeglid. Need kehtivad meelelahutusteenuse osutamisel nii avalikes kui ka mitteavalikes kohtades.

Laste, noorte ja täiskasvanute huvihariduses, huvitegevuses, täiendkoolitusel, täiendõppel, noorsootöös ning sportimisel ei ole rühmaviisiline tegevus lubatud vähemalt kahel järgmisel nädalal. Sisetingimustes võib kokku viibida maksimaalselt 200 inimest. Välitingimustes on huviharidus, -tegevus, täiendkoolitus ja -õpe, noorsootöö ning sportimine lubatud mitte rohkem kui 250 inimesel, kui järgitakse inimeste hajutamise nõuet. Sama kehtib välitingimustes toimuvatele spordivõistlustele. Avalikuks kasutamiseks mõeldud saunades, spaades, basseinides, veekeskustes ja ujulates tohib järgmisel kahel nädalal teha üksnes sporti, kui järgitakse sportimisele kehtestatud reegleid.

Lisame, valitsust nõustava teadusnõukoja esindajad ning peaminister on korduvalt kutsunud üles tarbeteid kogunemisi otsustavalt ära jätma. Sellele tuginedes soovitame meiegi veel kord kaaluda kõigi sündmuste korraldamise vajadust praegu, mil nakatumiste arvud on tõusuteel. Palume väga täpselt järgida kõiki reegleid. Oluline on publiku hajutamine ja hügieenireeglite range järgminine. 

Kõik juhendid uuendatakse tavapäraselt Kultuuriministeeriumi kodulehel www.kul.ee nii pea, kui valitsuse ametlik korraldus on ilmunud.

Lugupidamisega

Meelis Kompus

Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja

520 2318

meelis.kompus@kul.ee

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |