Uudised » Teated » Info kultuuriministeeriumilt

Kultuuriministeerium edastab info seoses muudatusega sporditegevuse juhendis ja info tõendite kehtivuse ja kontrollimise kohta.

  • Ainuke muudatus juhendis on järgmine:

1. veebruarist muutub COVID tõendi nõude esitamise alampiir. Kui varem kehtis nõue alates 12 aasta ja 3 kuu vanusest, siis tänasest kehtib nõue alates 12. eluaastast, kuna COVID-19 vastu saavad vaktsineerida end kõik isikud alates 5. eluaastast. Seega ei ole tarvis enam anda aega kolme kuud end vaktsineerida.

Tegevused, mille raames tuleb tõendit esitada on endiselt samad. Spordi- ja liikumisüritustel tuleb tõendeid kontrollida. Sportimise, treenimise, spordivõistluste, noorsootöö, huvitegevuse ja huvihariduse puhul ei tule alaealistel (või sellel õppeaastal 19-aastaseks saaval õpilasel) tõendit küsida. Täpsema info leiate juhendist.

  • 1. veebruarist muutuvad EL COVID vaktsineerimise tõendite kasutamise tingimused – esmase kuuri tõend kehtib 9 kuud, tõhustusdoosi tõend kehtib 12 kuud ja alaealiste vaktsineerimiskuuri tõend 15 kuud. Sellega seoses muutub ka EL COVID vaktsineerimise tõendi kordsuse märgistus ja Eesti kontrollirakendus hakkab arvestama uute muutunud tingimustega.

Tõendite kontrollimise juhend SIIN ja SIIN!

Muudatustest leiab täpsemalt infot siit: https://tehik.ee/uudis/6-olulist-fakti-vaata-mis-homsest-vaktsineerimistoendite-omanike-jaoks-muutub.

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |