Uudised » Teated » Justiitsministeeriumi info läbi EADSE

Justiitsministeeriumi kiri EADSE vahendusel (mõnevõrra kohandatud kujul).

Lapsi saab kaitsta, kui tehakse potentsiaalsetele töötajatele ning juba lastega töötavatele kolleegidele regulaarselt taustakontrolli. See kehtib ka ajutiste töötajate või vabatahtlike värbamisel näiteks lastelaagrite, suvekoolide ja muude lastele suunatud vaba aja veetmise võimaluste ning huvitegevuse korraldamisel. Tööandjal tuleb kontrolli teha inimestele, kes oma töös või kutsetegevuses lastega vahetult kokku puutuvad. Lastega tegelevatele ja töös muul moel kokku puutuvatele organisatsioonidele on see seadusega ette nähtud kohustus. Seaduse järgi tuleb alates 1. jaanuarist 2023 igal tööandjal, kelle töötajad lastega vahetult kokku puutuvad, teha oma töötajaile regulaarset kontrolli vähemalt korra aastas.

Võimalus, millega saab töötaja ning tööle, teenistusse või vabatahtlikuks kandideerija tausta kontrollida, on e-toimik.ee, kuhu sisse logides saab lastega töötamise piirangu kohta teha päringu sektsiooni „Karistusregistri päring“ kaudu inimese isikukoodi põhjal. Täpsemat teavet teenuse kohta koos videojuhendi ning vastustega korduma kippuvatele küsimustele leiab veebilehelt just.ee/kontrollitausta. Lastega töötamise piiranguga inimese tööle võtmine või süstemaatiline töötajate tausta kontrollimata jätmine on karistatav.

Justiitsministeeriumi soovitus tööandjatele on teha lastega töötamise piirangu taustakontrolli juba töötavatele inimestele vähemalt iga kuue kuu tagant. See aitab veenduda, et töösuhte perioodil pole töötajale karistusi lisandunud. 

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |