Uudised » Teated » 10+1 formaat jätkuvalt siiski veel ebaselge

Terviseamet luges 30.01.21 korraldusega pallimängud väikese riskiga tegevuseks tingimusel, et järgitakse lisaks riske maandavaid usaldusmeetmeid vastavalt punktile 2.7: 2.6.1. korvpall; 2.6.2. käsipall; 2.6.3. võrkpall; 2.6.4. jalgpall; 2.6.5. pesapall; 2.6.6. saalihoki; 2.6.7. jäähoki

Kuid sama korralduse punkt 2.7. ütleb, et tegevuste, mida ei ole rahvusvaheliselt tunnustatud reeglite või rahvusvahelist võistlusmäärustikku järgides võimalik harrastada nn 2+2 reeglit järgides, võib terviseamet koostöös vastutavate ministeeriumide ja teiste asjassepuutuvate asutuste ja erialaliitudega koostada iga tegevuse kohta vastavad usaldusmeetmed (ventileerimine, desinfitseerimine, hajutamine jt), mida järgides on võimalik nimetatud tegevusi läbi viia mittekontaktse või väikese riskiga tegevuste kohta ette nähtud reeglite järgi. Kui nimetatud usaldusmeetmeid ei ole võimalik tagada, siis tuleb tegevuste läbiviimisel järgida ikkagi reeglit, et koos võivad liikuda kaks inimest ja nad peavad hoidma teistest kahemeetrist vahemaad (nn 2+2 reegel).

Täna toimunud Zoomi nõupidamine terviseameti, kultuuriministeeriumi ja pallimängude alaliitude vahel jättis olukorra vähemalt kuni kolmapäevani lahtiseks.

Kuna esines ebaselgust ja erinevaid arvamusi, siis ei saa paraku tänase päeva seisuga öelda, et treeningud oleksid laias ringis pärast kolmapäeva 10+1 formaadis lubatud. Tegevus alaliitude ühismeetmete väljatöötamisel on jätkuvalt käimas ja loodame parimat.

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |