Uudised » Varia » Spordinädala info

23.-30. septembril tähistatakse nii Eestis kui kõikjal Euroopas kaheksandat korda Spordinädalat. Käesoleval aastal kutsub Spordinädalal inimesi liikuma ning Spordinädala sündmustel osalema armastatud multikategelane Vanamees. 

„Miš šee maaelu muud on, kui ükš trenn teiše otsa! Hommik tõmbad munad kanašt välja, lõunal tõmbad kaevust välja višši ja ööšel naabrimehe. Aga Špordinädalal panen vunki juurde, šest lapšelapš ütleš, et kui mul olekš šuured šikšpähhid, šiiš olekšin täpšelt nagu Kiivikaš!“ selgitas Vanamees, miks on Spordinädal talle oluline.  

Vanamehe Spordinädala kampaaniat saab näha JCDecaux välireklaami pindadel üle Eesti ning erinevates telekanalites kuni 30. septembrini. Kampaania „Kõik špordile! Ükš, kakš ja terviselakš!“ sündis koostöös reklaamiagentuuriga Havas Estonia.
Vanamees kutsub kõiki eestimaalasi ka sotsiaalmeediakanalis TikTok spetsiaalset Spordinädala tantsu õppima ning oma tantsuvideot jagama. Kõigi osalejate vahel loositakse välja vinged jooksujalatsid. Videot saab vaadata siit: https://vt.tiktok.com/ZSRuMHGeD/.

„Špordinädala puhul tõmbakš käima ühe tikutoku šällentšu kah. Tantši minušt paremini ja šaad priimad špordipaštlad!“ ütles Vanamees.

Lisaks Vanamehele on Spordinädal 2022 patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on kultuuriminister Piret Hartman, EOK sportlaskomisjoni liige Saskia Alusalu, stilist ja saatejuht Ženja Fokin, Eesti muusik ja tiktokker Artjom Savitski ning näitleja ja laulja Kristel Aaslaid.

„Spordi ja liikumise harjumus on mulle väga oluline. Statistika, mis näitab, et vaid veerand noortest päriselt midagi teeb, on üsna nutune. Noorte jaoks on korvpall, jalgpall, jooksmine võib-olla ainukesed liikumisviisid, aga tegelikult on ju alternatiivseid asju, näiteks parkuur, rulasõit, rulluisutamine, ronimine. Kõik see on ju väga-väga lahe ja need haldavad ennast liikumist ja tervislikku eluviisi. Kui mõni noortest tunneb mind ära ning hakkab minu eeskujul liigutama, siis see äkki aitab,“ ütles Aaslaid. 

Spordinädal 2022 tegevustesse on kaasatud suur arv erinevas vanuses osalejaid paljudest eluvaldkondadest. Eelmisel aastal registreeriti Spordinädalal Eestis 204 323 osaluskorda, mis teeb sellest suurima liikumist ja tervislikke eluviise propageeriva sündmuse Eestis.  

Spordinädala avaüritusena toimub 23. septembril heategevuslik Teatejooks, mis toimub 29 paigas üle Eesti. Laupäeval, 24. septembril kell 17 saab kogu perega tulla Tallinna Vabaduse väljakule, et orienteeruda Be Active Nighti raames 2 km või 5 km rajal vanalinnas. Üritus on tasuta ning selle kohta saab rohkem infot lugeda siit: https://www.facebook.com/events/3219204855001544/

Lisaks on igal Eestimaa inimesel võimalus kuni oktoobri lõpuni osaleda Spordinädala väljakutses, kus eesmärgi täitnute vahel loosime välja jooksujalatseid ning eksklusiivset olümpiavarustust. Väljakutsele saab registreerida https://spordinadal.ee/et/eok-spordinadala-valjakutse.

Eestis korraldab Spordinädalat Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile. Spordinädala korraldamist toetavad Erasmus+ programm ja Kultuuriministeerium. 

Rohkem infot saab lugeda aadressil www.spordinadal.ee

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |