Uudised » Varia » Algajate kohtunike koolitus õnnestus

Eesti Saalihoki Liidu kohtunike komisjoni poolt nädala alguses Tallinnas ja Tartus korraldatud koolitustel algajatele saalihokikohtunikele osales kokku seitse inimest. 

„Arvestades, et hooajal 2011-12 oli komisjoni käsutuses umbes 20 kohtunikku, kes tublilt töötades teenindasid kõiki mänge meeste meistri-, esi- ja teises liigas ning naiste liigas, on seitsme potentsiaalse kohtuniku lisandumine meie jaoks väga oodatud ja vajalik sündmust,“ selgitab kohtunike komisjoni juht Ott Järvela.

Koolituse raames tutvustati algajatele kohtunikutöö eetikat ja käitumisjuhendit, põhjalikult saalihoki reegleid ja tõlgendusi. Samuti väljaku peal liikumise ja suhtlemise põhitõdesid.

„Üleöö keegi kohtunikuks ei saa. Aga säärane baaskoolitus pluss iseseisev tubli töö loovad vajalikud eeldused. Edasine sõltub juba igast mehest või naisest endast. Väga rõõmustav, et koolitustele tulijad olid end hästi ette valmistanud, reeglid iseseisvalt läbi töötanud ja esitasid väga teraseid küsimusi,“ märgib Järvela.

Koolitustel osalenud uued saalihokikohtunikud saavad tuleristsed, kui käivitub Eesti meistrivõistluste teine liiga. Esimestel määramistel tegutsevad algajad koos mõne kogenud kohtunikuga ning kui vähegi võimalik, annab tööle tagasisidet ka kohtunike vaatleja.

Koolitustel osalesid algajad Tarmo Tammus, Marek Lairand, Siim Viisut, Risto Härmatis, Karoliine Teelahk, Arnold Rein Tatunts ja Aivar Aasma.

 

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |