Uudised » Meistrivõistluste uudised » Info meistrivõistlustest seisuga 12.10.16

2016/17 Eesti meistrivõistlused kannavad paf saalihokiliiga nime ja need peetakse meeste meistriliigas (10 meeskonda:  5 meeskonda A- meistrisarjas ja  5 meeskonda B- meistrisarjas), naiste meistriliigas (5 naiskonda) ning meeste esiliigas (14 meeskonda).

1) Paf saalihokiliiga meeste A- meistrisarjas osalevad  SK LINK/Saku, EMÜ SK, TTÜ SK, Sparta Team Automaailm ja Jõgeva SK Tähe/Olivia. Mängitakse 3x20 min 5 meeskonna vahel  4 ringi „kodus- võõrsil“ mängudega, millele järgnevad poolfinaalid 3 võiduni ja finaalid 3 võiduni. Pronksimäng on ühe võiduni. Meistriliiga meeskondade soovil Eesti noortekoondis kaasa ei mängi. Tõenäoliselt algab paralleelselt ka Balti liiga, kus osalevad eelmise aasta meistriliiga kaks paremat SK LINK/Saku ja EMÜ SK ning Läti poolelt Valmiera ja Rubene. Meeskondade omavahelised kohtumised kodumaal lähevad nii meistrivõistluste kui Balti liiga arvestusse. Meeste meistriliiga A- pooles on osavõtutasu 1200 eur, millele lisandub mängija litsents 25 eur registreeritud mängija kohta+ “ kodu“mängude korraldamine.

2) Paf saalihokiliiga meeste B- meistrisarjas osalevad EMÜ SK II, Jõgeva SK Tähe/Olivia II, Viimsi Kepp (kodusaal Kristiine või Õismäe), Jäneda SK (kodusaal Tapa)  ja Peikko (kodusaal Tapa).  Neist EMÜ SK II on EMÜ SK duubelmeeskond, Jõgeva SK Tähe/Olivia II Jõgeva SK Tähe/Olivia duubelmeeskond ja Jäneda SK  TTÜ SK duubelmeeskond. Kõik duublitega seotud küsimused juhendisse otsustatakse seotud klubide ühisotsusega.  Enne selle saavutamist on vajalik lähtuda eelmise hooaja juhendist. Eelnimetatud viis meeskonda peavad põhiturniiril kaheringilise turniiri 3x20 min „kodus- võõrsil“ mängudega, millele järgnevad neljale paremale poolfinaalid ja finaal kahe võiduni ning pronksimäng  ühe võiduni. Meistriliiga B- poole kolme paremat autasustatakse.  Meeste meistriliiga B- pooles on osavõtutasu 800 eur, millele lisandub mängija litsents 25 eur registreeritud mängija kohta+ “ kodu“mängude korraldamine.

3) Paf saalihokiliiga naiste meistriliiga mängitakse 5 naiskonna vahel:  Sparta Spordiselts, EMÜ SK, SK LINK/Saku, Kaitseliidu Rapla Malev ja Angry Pigs (Peterburg). Naiste meistriliiga põhiturniiril mängitakse 3x20 min „kodus-võõrsil“ põhimõttel kaks ringi. Naiskond Angry Pigs peab kõik oma mängud „võõrsil“ mängudena. Naiste meistriliiga põhiturniirile järgnevad poolfinaalid ja finaalid 3 võiduni. Pronksimäng peetakse 1 võiduni. Naiste meistriliigas on osavõtutasu 600 eur naiskonna kohta, millele lisandub mängija litsentsitasu 25 eur registreeritud mängija kohta+ “kodu“mängude korraldamine.

4) Paf saalihokiliiga esiliigas mängitakse 3x15 min mängudega. Vastavalt eilseks lõplikult registreerunud meeskondade arvule (14) ja asukohale ei ole võimalik mängida ainult territoriaalsust silmas pidades.  Seetõttu on koostatud  reitingut ja asukohta arvestades kaks  7- liikmelist alagruppi, kus mängitakse omavahel turniirisüsteemis üheringiline põhiturniir. 

A: 1. Sparta Automaailm III, 4. TVK Leegid, 5. Tartu Tornaado/VHP, 7. Telia, 10. Sinimäe, 11. Valga Välk, 14. Noorus

B: 2. Ääsmäe, 3. Sparta Automaailm II, 6. Maitim, 8. Bändidos, 9. Pro Sura, 12. Viljandi Metall, 13. Rapla

Kummagi alagrupi 4 paremat mängivad kokku 8 meeskonna osavõtul omavahel teise ringi, võttes kaasa esimese ringi omavaheliste kohtumiste tulemused.  Teise ringi neli paremat pääsevad poolfinaalidesse, mis peetakse ühe võiduni.  Poolfinaalide võitjad peavad finaalkohtumise ja kaotajad pronksimängu. Kummagi alagrupi 3 tagumist mängivad omavahel 6 meeskonna osavõtul teise ringi, võttes kaasa esimese ringi omavaheliste kohtumiste tulemused. Selline jaotus on tehtud eesmärgiga pakkuda meeskondadele võrdsema tasemega kohtumisi võimalikult erinevate meeskondadega. Osavõtutasu on 1000 eur, millele lisandub 25 eur registreeritud mängija kohta.

5) Seoses kohtunike puuduse ja vähese motiveeritusega on võimalik, et meeskondadele, kes ei tegele/tegeleb kohtunike kasvatamisega, rakendatakse Saksamaa alaliidu praktikat eeskujuks võttes lisatasu või soodustusi.

6) Alaliit märgib, et alates juunikuust ettevalmistamisel olevate meistrivõistluste  süsteemi ja juhendi valmimine on olnud takistatud erinevate arvamuste, nende pideva muutmise ja osavõtu kinnitamisega venitamise tõttu meeskondade poolt. Seetõttu ei ole otstarbekas veel praegu välja kuulutada juhendit, kuna see peab valmima lõppversioonis, et mitte tekitada segadust ajas muutuvate erinevate versioonidega. Seni tuleb üldküsimustes lähtuda eelmise hooaja juhendist ja avaldatud värskest  informatsioonist. Meistrivõistluste normaalseks ettevalmistamiseks soovib alaliit aegsasti saadetud infokirjade ja klubide koosolekutega osalemiskinnitusi kevad- suveperioodil, kuid paraku laekub neid õigeaegselt vaid mõnelt üksikult, kelle arvu silmas pidades tiitlivõistlusi korraldada paraku ei saa.

Meeste  A- meistrisarja avamäng toimub 15. oktoobril kell 19 Virtuses Jõgeva SK Tähe/Olivia ja Sparta Team Automaailma vahel. Naiste meistriliiga avamäng peetakse 16. oktoobril kell 13.30 Tartus EMÜ SK ja KL Rapla maleva vahel. Meeste B- meistrisarja ja esiliiga avakohtumised on kavas 23. oktoobril Kristiine Spordihallis.

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |