Uudised » Meistrivõistluste uudised » Info meistrivõistluste ettevalmistamisest

Info meistrivõistluste kohta enne juhendi avaldamist

2016/17 Eesti meistrivõistluste korraldusküsimustes on klubidega peetud kolm koosolekut. Nendel osalenute vahel arutatu põhjal ja muu tagasiside alusel on hetkel võimalik teatada järgmist:

1) Meeste meistriliigas mängitakse 6 meeskonna vahel samalaadselt eelmise aasta süsteemiga põhiturniiril kolm ringi ja seejärel poolfinaalid ja finaalid. Osalevad SK LINK/Saku, EMÜ SK, TTÜ SK, Sparta Team Automaailm, Jõgeva SK Tähe/Olivia ja ühes ringis „võõras“mängudega Eesti noortekoondis. Tõenäoliselt algab paralleelselt ka Balti liiga, kus osalevad eelmise aasta meistriliiga kaks paremat SK LINK/Saku ja EMÜ SK ning Läti poolelt Valmiera ja Rubene. Meeskondade omavahelised kohtumised kodumaal lähevad nii meistrivõistluste kui Balti liiga arvestusse. Meeste meistriliigas on osavõtutasu 1200 eur, millele lisandub mängija litsents 25 eur registreeritud mängija kohta+ “ kodu“mängude korraldamine.

2) Naiste meistriliiga mängitakse 5 naiskonna vahel: Sparta Spordiselts, EMÜ SK, Saku/LINK, Kaitseliidu Rapla Malev ja Angry Pigs (Venemaa). Naiste meistriliiga põhiturniiril mängitakse „kodus-võõrsil“ põhimõttel kaks ringi. Naiskond Angry Pigs peab kõik oma mängud „võõrsil“ mängudena.
Naiste meistriliiga põhiturniirile järgnevad poolfinaalid ja finaalid. Naiste meistriliigas on osavõtutasu 600 eur naiskonna kohta, millele lisandub mängija litsentsitasu 25 eur registreeritud mängija kohta+ “kodu“mängude korraldamine.
Kavas on Eesti naiste klubide ühendnaiskonna samaaegne kaasalöömine Läti naiste meistriliigas (osalemine kahes esimeses ringis, viis mängu võõrsil, viis Tartus).

3) Esiliigas on kavas mängida järgmiselt:

- ühes alagrupis on koos esiliiga meeskonnad, kes soovivad mängida kodu- võõras mänge 3x20 min ja kõik saavad edasi play- off’i (hetkel on huvi avaldanud 5 meeskonda: Jäneda, Tähe II, EMÜ II, Sparta II?, Viimsi Kepp)
- teistes alagruppides mängivad 3x15 min mänge ülejäänud meeskonnad, kellest pääsevad play- off’ i parimad (hetkel on huvi avaldanud 10 meeskonda: Pro Sura, Bändidos, TVK Leegid, Ääsmäe, Viljandi?, Telia, Valga?, Rapla, Maitim, Peikko).
Osavõtutasu on 800-1200 eur sõltuvalt mänguajast. Lisandub mängija litsents 25 eur registreeritud mängija kohta+ vajadusel „kodu“mängude korraldamine.

4) Seoses kohtunike puuduse ja vähese motiveeritusega on võimalik, et meeskondadele, kes ei tegele kohtunike kasvatamisega, rakendatakse Saksamaa alaliidu praktikat eeskujuks võttes lisatasu.

  

 

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |