Uudised » Meistrivõistluste uudised » Naiste finaali mängijate arvamusi ja koondise peatreeneri kommentaar

Kati Loid (Eesti Maaülikool) rääkis naiste finaalist: "Sparta ei osanud tõenäoliselt oodata meie tihedat kaitset. Meie ainus plaan oli tegelikult anda kaitses endast kõik ja nautida koos mängimist. Võidu retsept oli ikkagi võistkonna ühine koostöö ja tugev võistkonnavaim. Paljudel mängijatel oli võimalus väravat lüüa, Edith Pärnikul õnnestus lihtsalt oma võimalused edukalt realiseerida. Pärast Sparta väravaid võetud time out'i ajal tuletasime endale meelde, et peame püsima mängus sees, hoidma pea selgena ja pingutama samamoodi, nagu enne vastaste väravaid. Sparta tuli ikka meid survestama, aga me ei sattunud paanikasse sellest."

Fotol Kati Loid (3) https://www.flickr.com/photos/saalihoki/51153307574/in/album-72157719059012843/)

"Suutsime nii kõva lahingu anda ja kulla võita tänu naiskonna vaimule. Me toetasime, kannustasime teineteist nii platsil kui pingil. Ja meil ei olnud midagi kaotada,vaid võita.  Põhiturniiri mängudel oli pidevalt keegi mängijatest puudu,aga nüüd poolfinaalides olid kõik olemas, iga lüli on oluline ja me uskusime endasse ja tahtsime näidata, milleks me võimelised oleme,märkis Reti Väärt.

Fotol Reti Väärt https://www.flickr.com/photos/saalihoki/51152755148/in/album-72157719059012843/)

Edith Pärnik mängib ka jäähokit: " Sellel hooajal saalihoki trennidesse väga palju ei jõudnud kooli ja töö kõrval ning panustasin rohkem jäähoki trennidesse. Tulevikus on mul plaan kindlasti jätkata mõlemal alal, aga saalihoki naiste koondises kindlasti tahan ka edaspidi jätkata.  

Fotol Edith Pärnik https://www.flickr.com/photos/saalihoki/51156125568/in/album-72157719141162840/

Saskia Ormak (Sparta naiskond) sõnas: "Meie hooaeg lõppes teise kohaga. Hooaeg ise oli väga hea. Trennides oli pidev ettevalmistus mängudeks. Põhiturniir algas küll kaotusega, aga peale seda mängu leidsime enda mängu ja suund finaali poole oli leitud. Finaalis mängida on alati väga suur au mulle. See aasta publikut kahjuks ei lubatud, aga see video enne mängu andis tunde, et meie toetajad on ikkagi meiega.

Fotol Saskia Ormak https://www.flickr.com/photos/saalihoki/51153848590/in/album-72157719059012843/)

Naiste finaalmängu otseülekande vahendusel jälginud MM- finaalturniiriks valmistuva Eesti naiste koondise peatreener Pavel Semenov võttis muljed kokku nii: "Kõigipealt tahan esile tõsta, et finaalpäeva organiseerimine ja läbiviimine läks väga hästi, mängud olid emotsionaalsed, oli palju võitlust, nii peabki finaalides olema. Kahjuks ilma pealtvaatajateta kohapeal. Mul oli huvitav näha, mis vormis lähenesid mõlemad naiskonnad finaalmatšile. Superfinaal on ju ainult üks mäng, kus otsustatakse, kes meistriks tuleb. 

Püüdsin jälgida rahvuskoondise kandidaate ja tuua välja, milline mängija on selle hooaja jooksul lisanud just väljalangemismängu aspektides. Pean tunnistama, et EMÜ usaldas oma noortele mängijatele rohkem kui Sparta. Taktikaliselt olid mõlemad naiskonnad üksteise jaoks valmis. Seda tõestavad palli kontroll, mängutempo muutus ja vajadusel kiired vasturünnakud EMÜ poolt ja Sparta kõrge pressing teatud vastaste vastu. Pühendumus ja iseloom mängisid väga suurt rolli. Võin öelda, et füüsiliselt olid EMÜ mängijad veidi paremad. Otsustav oli ka MVP tiitli pälvinud Reti Väärti kohalolek - ta tegi tohutult tööd. Tema on nn. aku, mis laeb kõiki tema partnereid. Ja kõik EMÜ mängijad olid temaga võrdsed ja võitlesid kaitses! Sparta koosseisus märgiksin väravavahi Saskia Ormaki mängu, kes aitas mitmel hetkel oma klubi. Kuid siin ma ei imesta, sest ta on ju meie koondise number üks. Sparta liider Kati Kütisaar oli esimeses pooles praktiliselt nähtamatu, mängis rohkem naiskonna eest, teisel poolajal ta lisas ja domineeris väljakul, kuid EMÜ tiim oli selleks valmis," kommenteeris naiste koondise peatreener.

Ülevaate koostas Dimitri Sendetski (avaldatud lühendatud ja toimetatud kujul)

Foto:Renee Kütisaar

 

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |