Uudised » Meistrivõistluste uudised » Eesti meistriks tuli Eesti Maaülikooli naiskond

Paf Naiste liiga finaalmängus võitis Eesti Maaülikool seisuga 4:2 (2:0; 2:2; 0:0) Sparta Spordiklubi naiskonna. Eesti meister selgitati ühe mängu tulemusel superfinaalis.

Eesti Maaülikool näitas mängu algusest peale head mängupilti - palliga tegutseti kindlalt ning kaitses ennastohverdavalt. Mängu keskpaigaks juhtis Eesti Maaülikooli naiskond 4:0. Sparta Spordiklubil tekkis mängu käigus küll rohkearvuliselt võimalusi, kuid kahest väravast enamat ei õnnestunud Spartal Tartu naiskonna väravasse lüüa. 

Finaalmängu parim mängija ja kahe värava autor Edith Pärnik (Eesti Maaülikool) tundis küll heameelt eduseisu üle, kuid tõdes, et kogu mängu eduseisus mängimisel on ka oma ohud: “Sellises eduseisus on väga lihtne end juba võidulainele viia ning tähelepanul hajuda lasta. Sparta lõi kaks väravat tagasi ning see pani meil juba häirekellad tööle. Treener võttis õigel hetkel aja maha ning luges sõnad peale, et me ei ole veel mitte midagi võitnud ning selleks, et eduseis käest ei libiseks, peame igas hetkes keskenduma."

Sparta treener Morten Talviste sõnul jäi täna puudu kvaliteedist ründetsoonis: “Kaaslaste leidmine ründetsoonis oli täna veidi keeruline ning ei saanud sooritatud ühepuutelööke, mis vastase väravavahi elu keerulisemaks oleks teinud. Tartu mängis väga südikat kaitset.”

Sparta Spordiklubi kindlustas endale koha superfinaalis põhiturniiri võiduga. Eesti Maaülikooli naiskond mängis eelmisel nädalavahetusel poolfinaalmängud SK LINK/Saku naiskonnaga. Talviste ei arvanud, et otse superfinaali pääsemine liiga suurt rolli oleks mänginud: “Tulime superfinaali hea emotsiooniga, sest olime põhiturniiril head mängu näidanud ning finaali eel kõvasti trenni teinud. Põhiturniiril omavahelistes mängudes oli Tartul alati keegi võtmemängijatest puudu, mistõttu ei õnnestunud enne tänast nende täiskoosseisu vastu mängida. Pall on ümmargune, neil oli täna rohkem õnne. Ei saa öelda, et me ei oleks lõpuni pingutanud.” Pärnik aga pidas poolfinaalseeriat oluliseks superfinaaliks valmistumisel: “Saime poolfinaalseerias raskete mängudega harjuda. Otsustavad mängud näitasid, millise häälestusega peame tulema mängule, et võita.”

Põhiturniiri resultatiivseim: Kati Kütisaar (Sparta Spordiklubi)

Põhiturniiri parim väravavaht: Saskia Ormak (Sparta Spordiklubi)

Kohamängude resultatiivseim: Edith Pärnik (Eesti Maaülikool)

Kohamängude parim väravavaht: Anastasia Sokolova (Eesti Maaülikool)

Hooaja väärtuslikum mängija: Reti Väärt (Eesti Maaülikool)

Fotogalerii mängust https://www.flickr.com/photos/saalihoki/

Fotode kasutamisel palve viidata autorile Renee Kütisaar. 

Tekst: Meelike Terasmaa

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |