Uudised » Meistrivõistluste uudised » Eesti meistrivõistluste juhend seisuga 10.09.20

Alaliidu võistluskomisjon on vaidlustusi ja parandusi arvesse võttes koostanud 10.09.20 seisuga meistrivõistluste juhendi versiooni, mis võib veel muutuda. 

Võistluskomisjonile tähtaegselt esitatud vaidlustused ja seonduvad otsustused:

·       Vaidlustus: Juhendi p 5.13 – põhiturniiril peaks mänguaeg olema 15 minutit. Otsus: jätta vaidlustus rahuldamata. Kuna tähtaegselt ei registreerinud meistriliigasse piisavalt meeskondi eraldi liiga tegemiseks, vaid jätkub PAF saalihokiliiga, siis Liidul tuleb arvesse võtta ka varasemalt esimesse liigasse kuulunud meeskondade arvamust. Kuigi Eesti kõrgeim liiga võiks ja peakski mängima 3*20 minutit, ei ole ka võistkonnad olnud  üksnes 4-meeskonnalisest meistriliigast, kuid 3*15 minutit mänguaeg on olnud esiliiga võistkondade jaoks määrava tähtsusega PAF saalihokiliigasse jäämiseks.

·       Vaidlustus: Juhendi p-s 5.3 on sätestatud kodus-võõrsil põhimõte. Üheringilise põhiturniiri puhul ei ole võimalik põhimõtet rakendada. Otsus: vaidlustus rahuldada. Kuna PAF meeste saalihokiliigasse jäi 9 meeskonda, toimub 2-ringiline põhiturniir. Kodus-võõrsil põhimõte siiski põhiturniiril ei kohaldu. Eelisõigus on meeskondadel, kes korraldavad mängud ise. Alates veerandfinaalidest kohaldub kodus-võõrsil põhimõte, kuid eelise (esimese kodumängu) saab meeskond, kes korraldab mängud ise.

·       Vaidlustus: Juhendi p 4.4. - play-offides peaks olema lisaaeg 5vs5 20 minutit. Otsus: jätta vaidlustus rahuldamata. Juhendi punkti 4.4 ei ole muudetud võrreldes eelmise juhendiga, mistõttu ei saa nimetatud punkti vaidlustada. Puudub ka sisuline põhjendus juhendi muutmiseks.

·       Vaidlustus: juhendi p 5.4. Play-offides peaks mängima 6 meeskonda, kellest 2 esimest meeskonda põhiturniiri tulemuste alusel saavad otse edasi poolfinaali. Selgitus: Veerandfinaalide mängud 1vs8, 2vs 7 on liiga suure taseme vahega. Otsus: jätta vaidlustus rahuldamata. Veerandfinaalid mängitakse üksnes kahe mänguni ning nimetatud mängud annavad nii esimesele kahele meeskonnale ning põhiturniiri 7. ja 8. koha omanikule mänge juurde.

·       Vaidlustus: Superfinaali asemel finaal kolme võiduni. Otsus: jätta vaidlustus rahuldamata. Superfinaali osas ei ole juhendit muudetud võrreldes eelmise juhendiga, mistõttu ei saa nimetatud punkti vaidlustada. Puudub ka sisuline põhjendus juhendi muutmiseks.

·       Vaidlustus: Juhendi p 9.3 – Võistluskomisjonil ei saa olla pädevust kinnitatud ajakava muuta. Otsus: jätta vaidlustus rahuldamata. Võistluskomisjonile on antud pädevus ajakava muutmiseks üksnes erandlikel asjaoludel.

·       Vaidlustus: juhendi p 25.1 – sellise otsuse saab teha üksnes Liidu juhatus. Otsus: jätta vaidlustus rahuldamata. Liidu juhatus on andnud võistluskomisjonile pädevuse korraldada meistrivõistlusi ning võtta vastu vajalikke otsuseid. Liidu juhatusel on igal ajal õigus muuta võistluskomisjoni määrust ning võtta nimetatud pädevus võistluskomisjonilt ära.

·       Vaidlustus: juhendi p 25.3.1. Kui mängitakse läbi vaid üks ring, siis ei ole võimalik, et esimese ja teise koha meeskonna vahe on 6 punkti. Otsus: jätta vaidlustus rahuldamata, võistkonnad mängivad läbi kaks ringi.

·       Vaidlustus: juhendi p 25.3.1. Kui antakse välja meistritiitel, tuleks välja anda ka teise ja kolmanda koha auhing. Otsus: vaidlustus rahuldada, muuta juhendit. Lisaks sätestada, et kui välja antakse meistritiitel, siis antakse vastavalt põhiturniiri tulemustele välja ka väike karikas.

·       Vaidlustus: juhendi p 25.3.1. Kui jätkatakse põhiturniiriga, tuleks autasustada kolme esimest meeskonda. Otsus: vaidlustus rahuldada, muuta juhendit. Lisaks sätestada, et kui välja antakse meistritiitel, siis antakse vastavalt põhiturniiri tulemustele välja ka väike karikas.

·       Vaidlustus: juhendi p 25.3.3. 9-punktilise vahe sätestamine on põhjendamatu. Otsus: vaidlustus rahuldada ning kustutada täpsustus.

Lisainfo: saluste@saalihoki.ee

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |