Uudised » Meistrivõistluste uudised » Laupäeval algavad paf saalihokiliiga nime all taas järjekordsed meistrivõistlused

Laupäeval algavad Tallinnas Kristiine spordihallis 26. Eesti meistrivõistlused saalihokis, mis ka sel hooajal kannavad Paf saalihokiliiga nime. Kõige suurem muudatus puudutab meeste liigat, kus mängivad eelmise aasta meistriliiga ja esiliiga meeskonnad.

Eesti meistrivõistluste peakohtunik Kadi Saluste selgitab: „Paf Eesti saalihokiliiga põhiturniiril osaleb 12 meeskonda, kelleks on Sparta team Automaailm I, Sparta team Automaailm II, Jõgeva SK Tähe/Olivia, Tahmaküla (Tallinn/L-Viru), Bändidos (Tallinn), Sinimäe (Tallinn), Viimsi Kepp, Jäneda, Kama2 (Tallinn), Eesti Maaülikooli Spordiklubi, Ääsmäe ja Viskoosa. Omavahel mängitakse üheringiline põhiturniir, mille järel play-off’i pääsevad kaheksa paremat. Play-off’ist välja jäänud mängivad omakorda välja kõik kohad. Põhiturniiri kaheksa paremat meeskonda mängivad veerandfinaalid kahe võiduni vastavalt paremusjärjestusele. Veerandfinaalide võitjate vahel peetakse poolfinaalid kolme võiduni 1-8 võitja vs 4-5 võitja ning 2-7 võitja vs 3-6 võitja, kaotajad mängivad „väikese karika“ poolfinaalid kahe võiduni ja nende võitjad selgitavad omavahelises mängus parima. Poolfinaalide kaotajad peavad omavahel pronksimängu, mis toimub Superfinaalis enne naiste meistriliiga ja meeste finaalmängu. Poolfinaalide võitjad mängivad omavahel finaalkohtumise Superfinaalis, mis toimub järgmise aasta aprillis Kalevi spordihallis.“

Liigade ühendamine on põhjustatud asjaolust, et viimastel aastatel on meistriliigas osalejate arv vähenenud ning meeskondadele ei paku huvi kogu aeg samade vastastega mängimine. Lõuna-Eesti klubid EMÜ SK ja Jõgeva SK Tähe/Olivia osalevad algaval hooajal lisaks Paf Eesti saalihokiliigale ka Läti esiliigas. Eelmise aasta meister Taltech on erinevatel põhjustel selle hooaja osavõtust loobunud ja mängijad on siirdunud teistesse meeskondadesse.

Juulikuust alaliidu presidendi ülesandeid täitma asunud Meelis Aabi kommentaar: „ Olukord on uus ja viitab sellele, et noortetöösse tuleb oluliselt rohkem panustada, kuna enamik viimasel ajal taandunud võistkondadel on puudunud oma järelkasv ja tihti on tegutsetud nii-öelda projektipõhiselt. Loodame, et värske seis loob rohkem mitmekesisust, toob kaasa uut arengut ja sunnib meid kõiki enam pingutama.“

„Naiste meistriliigas osaleb kolm naiskonda, kelleks on Sparta Spordiklubi, SK Link/Saku ja Eesti Maaülikooli Spordiklubi. Eelmistel aastatel kaasa löönud Kaitseliidu Rapla naiskond sellel hooajal meistriliigas ei osale ja mängib madalamal tasemel, kuid osad mängijad jätkavad meistriliigas teiste klubide all. Põhiturniiril mängitakse neli ringi “kodus-võõrsil” põhimõttel ja üks ring neutraalsel pinnal. Põhiturniiri võitja pääseb otse finaali. Poolfinaalis kohtuvad omavahel põhiturniiri teise ja kolmanda koha saavutanud naiskonnad. Mängitakse “kodus-võõrsil” põhimõttel kolme võiduni. Poolfinaali võitja ja põhiturniiri võitja selgitavad Eesti meistri omavahelises kohtumises Superfinaalis,“ jätkab Kadi Saluste.

„Eelnimetatud naiskondade ja välismaal pallivate mängijate baasil on loodud naiste koondise kandidaatide võistkond, kes juba kolmandat hooaega osaleb Läti naiste meistriliiga põhiturniiril. Sel sügisel on osalemine taas oluline ettevalmistuse osa, kuna naiskond mängib detsembrikuus MM-finaalturniiril Šveitsis. Koos alaliidu peasekretär Tõnis Teesaluga peame aktiivselt läbirääkimisi Läti alaliiduga, et järgmisel aastal käivitada Eesti-Läti ühisliiga, kuna ka lõunanaabritel ei ole kõrgemal tasemel osalevate klubide arv ülemäära suur. Räägime läbi ka võimaliku meeste ühisliiga teemadel,“ lisab Meelis Aab.

Teises liigas osalevad Vana Hea Puur (Tartu), Jõgeva SK Tähe/Olivia 04, Jödö (Tallinn), Pärnu Bullet, Valga Välk ja SHK Drinkgeld (Tartu). Mängitakse kaheringiline põhiturniir. Põhiturniiri punktiarvestuse kohaselt selgub teise liiga võitja ja paremusjärjestus.

Lisainfo meistrivõistluste läbiviimise kohta:

peakohtunik Kadi Saluste (saluste@saalihoki.ee, +3725217560)

peakohtuniku assistent Kati Kütisaar (kutisaar@saalihoki.ee, +37256674999)

Mängude ajakava

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |