Materjalid » Reeglid » Minivariant

Saalihoki minivariandi reeglid

Minivariandi reeglid sobivad tervisespordi tasandil mängides. Saali ja väravate mõõtmed võivad olla tavapärastest väiksemad. Reegleid sobib rakendada ka välistingimustes mängides (õuehoki).

 1. Mänguaeg on "jooksvalt" 2 x 15 min. Sobivad ka muud mänguajad.
 2. Väljakuks on kogu kasutada olev pind, välja arvatud kohad, kus on ebasobiv või keeruline mängida. Sellisel juhul jätkatakse sisselöögiga. Võib kasutada poordi.
 3. Väravamõõdud on 105-110 x 90 cm (laius ja kõrgus). Võib mängida ka miniväravatega (90 x 60 cm).
 4. Värava ees on poolkaarekujuline väravaala, mille raadius on 1,5 m.
 5. Väravahti ei ole. Kõik mängijad on väljakumängijad. Mängijate arv väljakul on soovitavalt4 mängijat võistkonna kohta. Mängijate arvu väljakul võib sõltuvalt väljaku suurusest muuta (soovitavalt mitte alla 3 mängija võistkonna kohta). Vahetusmängijate arv ei ole piiratud.
 6. Mängija ei tohi puudutada väravaala ühegi kehaosaga. Väravaalast üleastumine ja hüppamine on lubatud. Kepiga võib alas mängida.
 7. Ründava võistkonna poolt väravaala reeglite rikkumise eest määratakse vabalöök ja kaitsva võistkonna poolt väravaala reeglite rikkumise eest karistuslöök.
 8. Karistuslöök määratakse ka siis, kui väravalöömise situatsioonis rikutakse reegleid eesmärgiga väravalöömist takistada.
 9. Karistuslöök sooritatakse keskpunktist otse tühja väravasse. Kui väljak on väike, võidakse enne mängu algust kokku leppida mõni teine koht karistuslöögi sooritamiseks.
 10. Vabalöögist ja sisselöögist võib pall minna otse väravasse.
 11. Värava saavutamise järgselt alustab mängu vastasvõistkond lahtilöögiga keskpunktist. Palli ei või lüüa otse väravasse.
 12. Meeskonnakaristusena rakendatakse 2 min. karistust. Kui mänguaeg on 2 x 10 min. või lühem, kasutatakse 1 min. karistust.
 13. Reguleerimata küsimustes järgitakse saalihoki reegleid.
Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |