Uudised » Saalihoki uudised » Kas unistus tulevikus olümpiamängudele pääsemisest võib osutuda reaalsuseks?

Rahvusvahelise saalihokiliidu presidendi Tomas Erikssoni sõnul soovib saalihoki saada olümpiamängudele 2024. või 2028. aastal. Rahvusvahelise olümpiakomitee juhatus võttis möödunud aasta suvel saalihoki ROK-i täieõiguslikuks liikmeks.

Olümpiakomitee tunnustus tähendab, et kuigi tee unistuseni on pikk ning konarlik, pole mingeid formulaarseid takistusi, et saalihoki, sama tunnustuse pälvinud 31 spordiliidu seast, ei võiks pääseda maailma olümpiaspordi programmi.

Olümpiamängud on kõige prestiižsem spordiüritus maailmas. Võita kuldne medal olümpiamängudelt on iga sportlase unistus. Hoolimata sellest, et olümpiamängudele pääsemiseks  vajavad täitmist rohkem kui 40 kriteeriumit – saalihokil peab olema vähemalt 100 liikmesriiki tänase 54 asemel, ala peab olema universaalne, kaasahaarav, vaadatav ning populaarne –, teeb rahvusvaheline saalihokiliit kõik selleks, et saalihoki oleks olümpiamängude kavas 2024. või 2028. aastal.

Esimene suur eesmärk on pääseda noorte OM-ile 2018. või 2022. aastal. Erikssoni väitel pole oluline spordiala propageerimine üksnes meediakanalites, vaid saalihoki populariseerimiseks tuleb olla nähtav ka rahvusvahelistel turniiridel, võistlustel ja üritustel, sest juhtkond, kes otsustab, milline spordiala pääseb olümpiamängudele, ei pruugi olla piisavalt moderne, et tänapäeva meediakanalitest vajalikul määral infot saada.

Järgmine oluline samm on rahvusvahelise saalihokiliidu presidendi sõnul saada nimekirja, mille alusel valib olümpiakomitee hääletusele uusi spordialasid. Järgmine nimekiri olümpiamängude kavva pakutavate spordialadega kinnitatakse 2015. aastal ja sealt valitakse 2017. aastal üks spordiala  2024. aastal toimuvatele olümpiamängudele.

Olümpiakomitee president Jacques Rogge on öelnud, et ühtegi spordiala ei liideta olümpiaga ilma, et mõni teine sealt välja ei pudeneks. Peame lootma pallimängude unikaalsusele, populariseerima saalihokit kõikides maailmajagudes, osalema rahvusvahelistel võistlustel ning pingutama, et potentsiaalse olümpiaalana jõuda peagi olümpiamängudele.

Refereeritud http://www.innebandymagazinet.se

Rootsi keelest tõlkinud Elen Marunevits

 

 

  

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |