Uudised » Koondise uudised » Eesti naiskond tunnistas avakohtumises šveitslannade paremust

Itaalias Celanos alanud saalihoki MM-valikturniiril kohtus Eesti naiskond avakohtumises Šveitsiga ja kaotas 0:7 (0:0; 0:1; 0:6).

Kui kahel esimesel kolmandikul näitasid eestlannad head kaitsemängu, siis viimasel kolmandikul viskas maailmareitingu kolmas naiskond kuus vastuseta väravat.

Eesti naiskonna parimaks nimetati Kati Kütisaar.

Eesti koondise abitreener Joel Heine ütles, et naiskond oli mänguks väga hästi häälestunud ja seda oli mängu alguses ka näha. „Alustasime hästi, mängisime head kaitset ja mängijad said sellest kindlust, esimesel kolmandikul oli meil peaaegu sama palju skoorimisvõimalusi, kuigi Šveits muidugi hoidis palli rohkem,“ märkis Heine ja lisas, et heast algusest saadud võitlusvaim tuli kaasa ka teise kolmandikku.

„Võib-olla olid mängijad palliga mängides veidi ettevaatlikud, oleks vaja olnud rohkem enesekindlust ja sellist suhtumist, et vahet ei ole, kui hea vastane on, ma saan hakkama,“ rääkis Heine. Teise kolmandiku 7. minutil avas Šveits oma punktiarve.

Heine ütles, et ka kolmas kolmandik algas hästi, aga pärast paari vahetust, kus Šveits kõvasti survet avaldas, ja teist väravat, oli näha kerget fookusekaotust. „Hetkeks oli näha, et mängijad lasid pettumuse ligi,“ ütles ta.

Ka täna Eesti koondise parimaks mängijaks tunnistatud Kati Kütisaar ütles, et esimesed kaks kolmandikku näitas naiskond oma senise ajaloo parimat kaitsetööd. „Viimasel kolmandikul lõi Šveits meile paar kiiret väravat ja seepärast lasime pead norgu, kuigi oleks pidanud külma närvi säilitama ja samasuguse võitlusvaimuga kaitsema nagu enne,“ märkis Kütisaar.

Heine nimetas seisu 0:7 Šveitsiga väravate vahe mõttes heaks tulemuseks, kuid möönis, et kuna esimesed kaks kolmandikku näidati nii head mängu, siis lõpptulemuse üle rõõmustada on siiski raske. „Järgmistes mängudes peame hoidma kahe esimese kolmandiku kaitsetööd ja meil läheb veel hästi,“ oli abitreener lootusrikas.

Neljapäeval kell 14 on ülitähtsas kohtumises vastaseks Saksamaa, kes täna oli 13:0 üle Austriast.

Veel kohtub Eesti naiskond laupäeval kell 16.30 Hollandiga ja pühapäeval kell 9.30 Austriaga.

2017. aasta detsembrikuus Slovakkias peetavale finaalturniirile pääsevad valikturniiri esimene ja teine, lisaks ka kaks paremat kolmanda koha naiskonda kõigi nelja Euroopas toimuva valikturniiri arvestuses.