Uudised » Koondise uudised » Bernis loositi saalihoki MM- finaalturniiri alagruppide koosseisud

Šveitsi pealinnas Bernis loositi alagruppidesse 9. saalihoki maailmameistrivõistluste finaalturniirist osavõtvad 16 rahvuskoondist.

Grupp A: Šveits, Eesti, Singapur, Slovakkia
Grupp B: Rootsi, Norra, Poola, Ungari
Grupp C: Tšehhi, Läti, Jaapan, USA
Grupp D: Soome, Vene, Saksamaa, Kanada

Facebook WFC 2012 Facebook.

Finaalturniir peetakse Zürichis ja Bernis 2- 9. detsembrini 2012.

Eesti koondise peatreeneri Jari- Petri Anttila kommentaar:
"Loosimise tulemusel on Eesti sattunud alagruppi, kus meie meeskonnal on head võimalused jõuda kahe parema hulka, mis tagab edasipääsu veerandfinaalidesse. Alagrupi keskses kohtumises oleme vastamisi kodus mängiva Šveitsiga, keda kindlasti painavad arvuka kodupubliku ees mängimise pinged. Eelmise finaalturniiri neljas koht oli šveitslastele pettumuseks. Teatavasti kaotasid nad pronksmedalid tšehhidele, kelle alistamisele veerandfinaalis olime ise väga lähedal. Juhtisime ju eelviimase minutini 2-1 ja kaotasime 0-0 lisaaja järel alles karistusvisete seerias.
Kuna ka viimases omavahelises kohtumises Šveitsiga kaotasime neile vaid 6-7, võtavad vastased meid väga tõsiselt. Nende peatreeneriks selles MM- tsüklis on palgatud soomlane Petteri Nykky, mees, kes kahel viimasel MM- il on viinud soomlased kullale. Paraku see, et vastaste peatreener mind ja meie koondist tunneb, teeb meie olukorra mõnevõrra raskemaks-)
Alahindamata teisi alagrupivastaseid on siiski väga tõenäoline, et just Eesti- Šveitsi kohtumine otsustab alagrupi võitja.
Kui esikoht kuuluks meile, oleks veerandfinaalis vastaseks tõenäoliselt Norra (või siis Poola) ning meil oleksid poolfinaali pääsemiseks head väljavaated. Kui jääme teiseks, tuleb vastaseks tõenäoliselt Rootsi, kes oleks kõige ebameeldivam vastane. Loomulikult on need arutlused teoreetilised, sest võitjad selguvad väljakul, ka võimalikus Eesti- Rootsi mängus."