Uudised » Koondise uudised » Eesti viigistas Taaniga 6 sekundit enne lõppu 6:6 (2:2; 2:3; 2:1)

MM-valikturniiril olid vastamisi Eesti ja Taani.

Esimesel kolmandikul läks Taani 2:0 ette, kuid selle lõpuks olid tablool viiginumbrid 2:2. Teisel kolmandikul läks Taani 4:2 ette, kuid Eesti suutis kolmandiku lõpuks vähendada seisu 4:5 peale. Kolmandal kolmandikul 10 minutit enne mängu lõppu jõuti viigini 5:5, kuid seejärel suutis Taani taas väravaga juhtima minna. Kogu kohtumise tagaajaja rollis olnud Eesti meeskond suutis viigistada 6 sekundit enne kohtumise lõppu, kui värava tegi Artur Okruzko (sööt läks kirja Victor Öbergile).

Kohtumise parimaks tunnistati Tanel Kasenurm, kelle arvele jäi täna 1 värav ja 1 resultatiivne sööt. Veel olid resultatiivsed Artur Okruzko (1+1), Patrik Kareliusson (1+1), Patrik Markus (1+0), Ken Pähn (1+0) ja Rickard Rydell (1+0). Kaitsja Victor Öberg andis 3 resultatiivset söötu.

Laupäeval kell 14 on vastaseks Island. Taani mängib kell 17 Suurbritanniaga. Juhul kui mõlemad favoriidid võidavad homsed kohtumised, otsustab otse finaalturniirile pääseja parem väravate vahe.  Hetkel Eestil +16 ja Taanil +8. Pääsu eest finaalturniirile saab võidelda siiski ka meie alagrupis teiseks jäänud koondis pühapäevases kohtumises teise samas toimuva alagrupi teise koha meeskonnaga.