Uudised » Koondise uudised » Eesti kaotas Taanile ja jäi kaheksa parema seast välja

Prahas jätkuvatel 12. meeste saalihoki maailmameistrivõistlustel kaotas Eesti meeskond kaheksandkfinaalis 2:3 (0:1, 1:0, 1:2) Taanile. Viimati jäi Eesti MMil esikaheksast välja 2012. aastal, kui turniir lõpetati 9. kohaga.

Eesti meeskond oli kohtumises küll üritavam pool, aga alt vedas realiseerimine – Taani väravavahi Mike Trolle tugevus oli ette teada ja see mängu ära otsustaski. Väravavõimalusi avanes Eestil oluliselt rohkem (pealevisked IFF kanali andmetel 42-15), aga väravaid viskasid rohkem taanlased.

Kohtumine algas ettevaatlikult ja luuravalt – mõlemad meeskonnad kaitsesid pigem konservatiivselt, et välistada vastaste kontrarünnakuid. Kui Taani alustas pressingut alles keskjoonelt, siis Eesti veidi kõrgemalt, ent soovitud pallivõitmised jäid harvadeks. Taani asus kohtumist juhtima 8. minutil, kui Emil Odfeldti vise üllatas Eesti väravas seisnud Daniel Vaigurit.

14. minutil avanes Eestil väga hea võimalus viigistamiseks ja enamakski, kui Taani ründaja Mathias Glass teenis hokikepiga Kristo Lehiste pea tabamise eest viieminutilise eemaldamise. Paraku ei suutnud Eesti arvuline ülekaal Trollet üle mängida ja pausile mindi taanlaste 1:0 eduseisus.

Esimese vaheaja järel haaras Eesti mängul tugevamini natist kinni. Enamiku ajast hoiti palli enda valduses ja Taani väljakupoolel. Trolle tõrjus esimesest kolmandikust tuttaval kõrgel tasemel, aga 33. minutil tegi väikese vea, kui jättis esimese nurga hetkeks valveta. Eesti ründaja Patrik Kareliusson kasutas avanenud šansi hiilgavalt ära ja sokutas palli ise värava taga asetsedes pisikesest pilust võrku.

Pärast viigiväravat teenis Eesti 2-minutilise arvulise ülekaalu, mille ajal serveeris Kareliussion oivalise väravavõimaluse Adam Widencrantzile, ent täna 28. sünnipäeva tähistanud Trolle tõrjus. Puhkama mindi 1:1 viigiseisul, aga tõrjete saldo – Trolle 19, Vaigur 7 – näitas selgelt, et domineerivam pool oli mängus Eesti.

Eesti jätkas viimasel kolmandikul samas taktis, aga 46. minutil asus Taani juhtima, kui Vaigur ei näinud täpselt keskjoone lähistelt sooritatud Jesper Schmidti viset. Taani 2:1 edu kestis aga kõigest 42 sekundit, viigi tõi tabloole Mats Tamme. Veidi pärast seda oli Eesti lähedal juhtväravale, kui Rickard Rydell tabas posti.

Realiseerimata võimalused maksid Eestile kätte 52. minutil, kui Taani kiirrünnaku realiseeris 3:2 juhtväravaks Mikkel Skov Nielsen. Eesti poolelt tabas Rydell veel korra posti, häid ja väga häid võimalusi oli teistelgi, aga palli väravasse ei saadud. 2.50 enne normaalaja lõppu võttis Eesti peatreener Risto Lall aja maha ja prooviti ka kuue väljakumängijaga, aga väravani ei jõutud ja vastu tuli võtta kaotus.

Taani kohtub homme mängitavas veerandfinaalis MM-finaalturniiri võõrustaja Tšehhiga. Eesti jätkab turniiri mängudega 9.-12. kohale, kus minnakse vastamisi tänase kaheksandikfinaali Saksamaa – Kanada kaotajaga. See matš algab neljapäeval Eesti aja järgi kell 19.30.