Uudised » Koondise uudised » Saalihokikoondis kindlustas MM- finaalturniiri pääsme

Eesti saalihokikoondis võitis Kalevi spordihallis toimunud põnevuslahingus Poola meeskonda tulemusega 5:4 (0:3, 3:0, 2:1). Sellega on meie mehed taganud pääsme detsembris Prahas toimuvale MM-finaalturniirile.

Kuigi esimese kolmandiku võitis kindlalt Poola, vormistati hea meeskonnatöö ja publiku kaasaelamise saatel kena võit. Keerulise alguse järel, mil Eesti koondis jäi 0:3 kaotusseisu, avas meie väravaarve koondise kapten Roman Pass. Avavärav andis enesekindlust ning teise kolmandiku lõpuks olid tablool viiginumbrid 3:3. Kaks väravat skooris Oskar Salm, kes tunnistati selles mängus ka Eesti parimaks.

„Esimesel kolmandikul ei realiseerinud me oma võimalusi. Vaatamata sellele jäime mänguplaanile kindlaks, mis tõi lõpuks ka edu,“ võttis Eesti koondise ründaja lühidalt mängu kokku. „Tänase mängu võti oli meeskonnatöö ja usaldus üksteise vastu.“

Eesti – Poola mängu jälgis Kalevi spordihallis ametliku protokolli järgi 1013 inimest.

Homme läheb Eesti saalihokikoondis vastamisi valitseva maailmameistri Soomega. Kaks viimast kohtumist on Eesti poolt vaadatuna lõppenud seisuga 3:10 ja 1:15. Jõudude vahekord on selge, kuid homne näitab, kas meie mehed suudavad soomlasi üllatada. Maailmatasemel saalihokit näeb Kalevi spordihallis algusega kell 15.

Teistes tänastes mängudes võitis Holland seisuga 8:3 Liechtensteini ning valitsev maailmameister Soome 27:0 Belgia, kes polnud ilmselt taastunud eileõhtusest mängust Eestiga. Viimase mängupäeva eel on alagrupist edasipääsejad selgunud. Tabeli esimest kohta hoiab kindlalt Soome, teisena lunastas MM-pääsme Eesti ning ka Poola pole veel võimalust kaotanud.

Detsembris Prahas peetavale MMile lunastavad pääsme siinse turniiri kaks paremat ja nelja Euroopas toimuva valikturniiri kaks paremat kolmanda koha meeskonda.