Uudised » Liidu otsused » Eesti Saalihoki Liidu distsiplinaarkomisjoni otsus 07.03.14

Eesti Saalihoki Liidu distsiplinaarkomisjoni otsus 07.03.14.

Eesti Saalihoki Liidu distsiplinaarkomisjon koosseisus Ain Lillepalu, Sami Rahikainen ja Ott Järvela vaatas läbi 4. märtsil 2014 Virtuse spordihoones Sparta Team Automaailm ja SK Tähe U11 meeskondade vahel toimunud Eesti meistrivõistluste kohtumise kohta esitatud protesti materjalid ja tuvastas järgmist:

  1. Sparta Team Automaailm – SK Tähe U11 meeskondade 04.03.2014 toimunud mängu kohta esitas Sparta Team Automaailm meeskond protesti, kuna mängu kohtunikud ei lugenud kohtumise lõpul Sparta Team Automaailm meeskonna väravat.

 

Lähtuvalt ülaltoodust otsustas Eesti Saalihoki Liidu distsiplinaarkomisjon järgmist:

  1. Mitte rahuldada Sparta Team Automaailm poolt esitatud protesti..

Distsiplinaarkomisjoni esimees                                                    Ain Lillepalu

Liikmed                                                                                                Sami Rahikainen

                                                                                                               Ott Järvela

 

Eesti Saalihoki Liidu distsiplinaarkomisjoni lisaselgitus 07.03.2014 otsusele.

DK ei võta käesoleva otsusega seisukohta küsimuses, kas kohtuniku otsus tolles olukorras oli õige või vale, sest see ei ole DK, vaid konkreetset mängu vilistanud kohtuniku pädevus. DK ei näe võimalust, kuidas oleks võimalik heaks kiita proteste kohtuniku arvamuse kohta mingi olukorra kohta (kas oli värav või ei olnud, kas oli aut või ei olnud, kas oli vale vahetus või ei olnud), sest see tähendaks, et mängu ei lõpetaks enam lõpusireen, vaid pikk ja kirjalik protsess. See oleks totter ning muu spordi- ja saalihokimaailma praktikat eeskujuks võttes ESHL DK seda teed minna ei kavatse. Enamgi veel, see oleks saalihokireeglitega vastuolus.

Protestid mängus juhtunu kohta on asjakohased, kui kohtunik on eksinud reeglite vastu (näiteks määranud mängukaristuse eksimuse eest, mille kohta reeglid näevad ette 2minutilise karistuse või lubab võistkonnal mängida liigse arvu mängijatega). Puust ja punaseks: kui kohtunik näeb olukorda valesti, siis see kuulub mängu juurde (kohtunikud eksivad iga spordiala igas kohtumises), aga kui kohtunik otsustab valesti, sest ei tea reegleid, siis on põhjust DK poole pöörduda.

Sarnaselt kõigil teistele võistkondlikele pallimängudele ei näe ka saalihokireeglid ette võimalust mänge pärast lõpusireeni videotõendite põhjal "uuesti vilistada". Videotõendite põhjal on võimalik määrata karistusi, kui see on DK meelest asjakohane, aga mitte muuta mängu tulemust.

Kohtuniku otsused mängus juhtunu kohta on lõplikud.

Teised uudised

Eesti Saalihoki Liit on
Eesti Olümpiakomitee liige
 
© Eesti Saalihoki Liit | Pirita tee 12, 10127 Tallinn, Eesti | E-post info@saalihoki.ee | Tel: +372 502 6962 |