Uudised » Meistrivõistluste uudised » Superfinaalis osalenud mängijate arvamusi

Rome-Andro Moora (Jõgeva SK Tähe/Olivia) andis järgmise kommentaari: "Play-off'id olid kindlasti rasked, emotsioonirikkad, esimesed minu karjääri jooksul siiski ning oleme noorte mängijatena näinud kõvasti vaeva, et enda koht kenasti välja mängida. Finaalis küll ei läinud meil nii hästi, kui oleksime soovinud, kuid kõva kogemus on nüüd meil pagasis. Positiivne sellel hooajal oligi arvatavasti see kogemus, mida sel aastal sain, kindlasti negatiivse küljena tooksin välja mängimise ilma kodupublikuta piirangute tõttu, publik on väga oluline meie tiimile ning oli harjumatu nendeta mängida. Läbi minu pilgu on mu mäng arenenud üsna hästi, olen saanud julgemaks ning hakanud rohkem punkte skoorima, seda tegin just playoff seerias endalegi üllatuseks."

"Mis ma oskan finaali kohta öelda. Meil on tegelikult suhteliselt vähe mängijaid, kes on üldse playoff'i kogemusega. Proovisime Spartat kõrgelt suruda esimesel veerandajal, nad tulid selle tõkestamisega suurepäraselt toime ja tekitasid meile väga suure pahanduse, teisel veerandajal muutsime oma asju ja läks paremaks, aga lõppresultaat räägib enda eest. Sparta oli finaalis parem meeskond, nende tegutsemine kaitsefaasis oli väga heal tasemel, nad suutsid enamus meie mängijate visked ära peita, kindlasti mängis minu jaoks isiklikult suurt rolli mängu esimene värav. Pall oli joonel ja kohtunik luges väravaks selle. Meeskonna üle olen uhke, enda mänguga rahule ei saa jääda kahjuks, ei saanud alguses seda väravavahile vajalikku kindlust kätte. Üldplaanis oli finaal täitsa okei, superfinaaliga on paraku nii, et mõlemal on üks võimalus kas õnnestud või ei,“ võttis finaalkohtumise kokku Rainer Kalde.

Meeskonnakaaslane Andreas Õun lisas: „Mängu alguses ei olnud me piisavalt selliseks pressiks valmis. Plaan oli oma värav lukku panna, et sinna mitte palle lasta ja oodata oma hetke, et oma võimalused realiseerida.“ Hooaeg oli meie tiimil paljulubav ja võit ei olnud kaugel. Võiks isegi öelda, et käega katsutav. Järgmise hooaja ootuseks on meistritiitel uuesti tuua tagasi sinna, kus on tema koht.Finaali organiseerimine oli hea. Aga väljak oli paigaldatud kehvasti ja ühe mängu põhjal ei ole võimalik otsustada parimat võistkonda, kuna kõigil on halbu päevi. Soome ka proovis seda superfinaali teemat, aga said kiiresti aru, et see ei ole õige teema," arvas Andreas Õun.

Ainars Juškevics (Jõgeva SK Tähe/Olivia) märkis: "Sparta võitis superfinaali vääriliselt. Nad olid paremad kõikides komponentides.. Suur au Sparta treeneritele, kuidas nad suutsid meeskonda finaaliks ettevalmistada. Meil polnud nii hea päev, spordis see toimub, kui kõik otsustatakse ainult ühes mängus.

Oliver Savi (Sparta Team Automaailm I) lausus:Me olime kursis vastase tugevatest ja nõrkadest külgedest, aga võidu tõi pigem hea kaitsetöö ja meeskonnavaim. Oleme terve hooaeg tegelenud füüsise parandamisega, viimased nädalad pigem rohkem mänguliste harjutustega. Alustasime juba juuli alguses hooaja ettevalmistusega ning meie trennid on olnud pikemad. 1,5 h saalitrenn ning 30 min jooks või füüsilised harjutused. Ilmselt tänu sellele oleme parandanud oma kiirust.

"Mänguplaan oli kohe kaitses aktiivselt alustada ja palli hoida enda käes. See õnnestus, hoidsime enamuse ajast palli endal ning ilma pallita Jõgeva meile väravaid lüüa ei saanud. Ettevalmistus oli sama nagu enne igat muud mängu, ei teinud midagi teistmoodi, see sama soojendus on meid terve hooaja hästi teeninud, ei hakanud midagi muutma," täiendas Morten Talviste.

Kermo Uue võttis mängu kokku: "Finaalmäng oli Sparta meeskonna poolt kindlasti selle hooaja kõige parem mäng. Ei olnud suuri mõõnasid ja mängisime väga targalt - täpselt need asjad, mis olime kokku leppinud enne mängu, siis pidasime nendest suurepäraselt kinni. Alustasime väga hästi, lõime esimesel kolmandikul 4 vastuseta väravat, mis andis edaspidiseks mänguks palju enesekindlust. Teisel kolmandikul mängisime targalt ja teadsime, et meil ei ole vaja suruda. Lasime küll kolmandiku lõpus ühe värava, kuid paanikat see ei tekitanud. Kolmanda kolmandiku alguses lõi Jõgeva ühe värava veel, kuid jäime oma mänguplaanile kindlaks ja suutsime lüüa veel 3 väravat ning võitsime mängu väga kindlalt 7:2."

Tänase mängu võti oli meie ühtne meeskonna mäng, kõik andsid suure panuse ja me oleme selle tiitli ära teeninud. Igal juhul panime hooajale super punkti ja Saalihoki Liidu poolt väga hea korraldus superfinaali näol,“ sõnas Kermo Uue lõpetuseks.

Küsitlenud Dimitri Sendetski (kogu algteksti lühendatud ja toimetatud)