Uudised » Koondise uudised » Eesti võitis lisaajal USA ja lõpetas 11. kohaga

Bratislavas peetud MM-finaalturniiril võitis Eesti naiskond lisaajal USA 8:7 (2:2; 2:1; 3:4; la 1:0) ja lõpetas 11. kohaga.

Seega teenis naiskond kokku 3 võitu ja 3 kaotust. Kokku pääses läbi valikturniiride mängima 16 naiskonda.

11. koht on parem senisest naiskonna parimast kohast, mis aastast 2009 oli viieteistkümnes.

Tänane tasavägine kohtumine kulges värav-väravas kõik 60 minutit, kusjuures USA asus esmakordselt juhtima 53. minutil, kui seisuks tekkis Eesti poolt vaadatuna 6:7. Viigiväravani jõudsid eestlannad kolm sekundit enne normaalaja lõppu, kui Reti Väärt vormistas väravaks Kristi Rickbergi söödu. Lisaaja esimese minuti lõpus söötis Edith Pärnik palli naiskonna kaptenile Merli Süvarile, kes viskas kuldse võiduvärava ja ühtlasi oma kolmanda värava tänases mängus.

Eesti poolelt mängu parimaks tunnistatud Süvari sõnul teadis naiskond mängu eel hästi USA tugevusi ning seda, et oodata on lahtist ja võitluslikku mängu. „Täpselt nii ka läks, aga väga positiivne oli see, et säilitasime külma närvi nii pingil kui väljakul ja mängisime võistkondlikult. Prohmakaid oli ka, aga usk ja keskendumine säilisid ning püsisime mängus sees,“ rääkis ta ja lisas, et võit lisaajal ja nii dramaatiliselt on turniiri lõpetuseks väga magus.

Koondise treener Joel Heine ütles, et tänane mäng oli korraga üks turniiri parimaid, aga ka halvimaid sooritusi. „Viskasime väravaid, aga siis tegime ka vigu ja aitasime vastase mängu tagasi,“ selgitas ta, kuid lisas, et selline mäng andis naiskonnale kindlasti hea kogemuse kuidas pingelises mängus kaotusseisust välja tulla.

Eesti - USA mängu järelvaatamine:

Eesti - USA mängu protokoll:

IFF-i kokkuvõte mängust:

Eesti koondise kapteni Merli Süvari sõnul olid finaalturniiri eesmärgid küll suuremad, aga lõpptulemus on siiski positiivne. „Meil jäi puudu rahvusvaheliste suurvõistluste kogemusega tulevast kindlusest, et murda selliseid tugevaid vastaseid nagu näiteks Poola, aga kindlasti arenesime turniiri käigus tiimina, seda näitas tänane mäng,“ ütles ta ja lisas, et maailma top 8 on väga lähedal.

Koondise peatreener Pavel Semenov ütles, et naised on pooleteise aastaga head tööd teinud. „Koondis on end 20. kohalt murdnud MM-i finaalturniirile ja enneolematult kõrgele kohale. Nii koondise liikmed kui kõik kandidaadid on selle nimel väga palju vaeva näinud,“ rääkis ta.

Naiskond tänab alaliitu igakülgse toetuse eest ja alaliit tänab naiskonda!

Eesti koondnaiskond jõuab Bratislavast tagasi Tallinna lennujaama laupäeva hilisõhtul kell 23:45 Frankfurtist saabuva lennuga.