Uudised » Koondise uudised » Koondnaiskond kaotas Taanile 2:4

Täna Bratislavas saalihoki MM-il Taaniga kohtunud Eesti koondis pidi tunnistama vastaste 4:2 (0:0, 3:0,1:2) paremust. Seega kümne parima hulka pääseda ei õnnestunud.

Kohtumine algas tasavägiselt ja eestlannadel õnnestus oma värav puhtana hoida ka pärast kahte 2-minutilist karistust, kuid pööre saabus teise kolmandiku alguses, kui Taanil õnnestus juba neljandal minutil skoor avada. Eesti väravavõrku sahistati seejärel veel kahel korral. Eesti väravad viskasid kolmandal kolmandikul Diana Klavan ja Reti Väärt, kuid ühe värava lisas endale juurde ka Taani.

Koondise treener Joel Heine ütles, et kaitses tegutses naiskond tegelikult hästi ja planeeritult ning ründes mängiti välja palju hetki pealelöömiseks. Kahjuks jäi puudu vormistusest ja võimalusi väravateks realiseerida ei õnnestunud. Heine lisas, et mõned kohtunike otsused ei olnud võib-olla päris õiglased ja sellised olukorrad võisid mõjutada mängijate keskendumist. Ka täna Eesti parimaks tunnistatud Reti Väärt tõdes, et eestlannad oleksid võinud selle mängu võita, aga veidi jäi puudu õnnest. „Veel jääb puudu ka tehnilistest oskustest ja füüsis saaks muidugi parem olla, aga võitlustahe on meis kõigis kindlasti olemas,“ märkis ta.

11-12. koha mäng toimub homme Eesti aja järgi kell 11.00. Eesti vastaseks on täna Saksamaale seisuga 7:10 kaotanud USA (maailmareitingus 17.), kellega varem mängitud ei ole.

Reti Väärt märkis, et loomulikult soovib naiskond turniiri võidukalt lõpetada, aga ükskõik kuidas läheb homne mäng, on Eesti koondis igatahes juba ajalugu teinud ja teeb seda kindlasti ka tulevikus. „Maailma kaheksa parima hulka jõuda on täiesti reaalne, aga selle nimel peame veel rohkem tööd tegema,“ ütles ta.

Neljapäevase mängu ülekanne on nähtav IFF-i esimesel Youtube'i kanalil algusega kell 11.00 Eesti aja järgi: